K užití postačí i pouhé spolknutí, šňupnutí, nebo pro otrlejší povahy přímo nitrožilní užívání.
„Cena se však nedá jednoznačně určit. Ani dávka. Pro každého uživatele drog je to jiné. Nám dvěma by stačilo opravdu velmi malé množství, které by se za tu stovku dalo koupit. Avšak pravidelným uživatelům již malá dávka nestačí. Mají ale své zdroje a cena pro ně může být nižší,“ vysvětlil v rozhovoru pro Hradecký deník ředitel sdružení Laxus Jiří Staníček.

To jako jediné provozuje Královéhradeckém kraji kontaktní a ambulantní centrum zaměřené především na injekční uživatele tvrdých drog. Sehnat v krajské metropoli dávku téměř jakékoliv drogy není pro zběhlé uživatele žádný problém. Ani pro laika, pokud ví, kam zajít.
„Věřím tomu, že kdybychom se rozhodli vyrazit do ulic a sehnat něco, nebylo by to tak obtížné. Nejspíš bychom hledali i několik dní, ale nakonec bychom uspěli,“ dodal Staníček. Jak následně doplnil, ono „něco“ by nebyla jistě moc kvalitní droga, ale svůj účel by splnila.

Ředitelova slova potvrzují i Hradečáci. „Tvrdé drogy se dají rozhodně sehnat na nábřeží u Labe. Osobně bych je ale hledal někde mimo město. Kamarád má kamaráda a tak,“ prozradil 18letý Pavel.

Na místech poblíž nábřeží a hotelu Grand se však shodují všichni dotázaní.
„Nedokážu přesně říct, kde bych drogy hledala, ale myslím si, že na nábřeží je docela slušná šance dealera potkat,“ řekla osmnáctiletá Monika.

Ostatně za vše hovoří i letošní první případ hradecké policie. Ta začátkem dubna zatkla v centru města v pronajatém bytě 44letého muže, který vyráběl a prodával pervitin.
„Pachatel se této trestné činnosti měl dopouštět v období od července loňského roku až do letošního dubna, kdy byl zadržen. Policisté u něj našli laboratorní sklo i léky,“ uvedla Martina Bartáková z hradecké policie.
Muž měl vyrobit 60 gramů drogy, která by se dala zpeněžit za 60 tisíc korun. Pokud mu bude trestný čin prokázán, hrozí mu vězení od dvou do deseti let.