Hasiči spolu svojáky ještě během dnešního večera vydezinfikují jednu či dvě prázdné haly. Jak už jsme iinformovali, dezinfekce musí být na podestýlce „aktivní“ minimálně 24 hodin, to znamená, že teprve po 24 hodinách může být podestýlka vynesena zfarmy. Toto bude dodrženo i u zbylých hal, které se budou dezinfikovat během pátečního dne.
 
Kvůli výskytu patogenního viru H5N1 ptačí chřipky vkrůtí farmě budou veterináři, společně se zástupci obce obcházet během zítřejšího dne drobné chovatele, kteří mají doma drůbež. Povolaní pracovníci jim budou likvidovat drůbež, která právě kvůli nebezpečnému viru musí být usmrcena. Kurníky budou poté řádně vydezinfikovány.
 
 
Zástupci obce i veterináři budou chodit od stavení ke stavení a drůbež usmrcovat. Pak se vložído pytle a na valníku odveze do areálu farmy, kde bude uskladněna ve speciálních kontejnerech," doplnilAleš Černohorský, náměstek krajského ředitele pro IZS a operační řízení HZS Pardubického kraje, který celý den situaci na místě vTisové sledoval.