Jiří Paroubek v Českých Budějovicích potvrdil svůj odsudek pro Vladimíra Drymla, čerstvého senátora za ČSSD a člena rady Královéhradeckého kraje.
Podle Paroubka by Dryml měl odejít ze senátorského klubu ČSSD. Už dříve ho vyzval, stejně jako hejtman Královéhradeckého kraje Lubomír Franc, k rezignaci na post krajského radního.

Dryml se podle záznamů zveřejněných MF Dnes snažil sehnat kompromitující materiály na šéfku krajské ČSSD, poslankyni Hanu Orgoníkovou. Vedle ní chtěl zničit také Helmuta Dohnálka, šéfa evropských demokratů, se kterými je ČSSD v krajské koalicii. Dryml obvinění odmítl a naopak tvrdí, že Orgoníková chce kompromitovat jeho.

„Nemám pro profesní selhání profesora Drymla omluvu,“ uvedl Paroubek, předseda ČSSD a dodal, že až ukončí dovolenou, bude celou záležitost řešit osobně.

Naznačil, že doporučí senátorskému klubu ČSSD a také sociálním demokratům v Královéhradeckém kraji, aby přijali ostrá opatření přinejmenším do doby, než se záležotost vyjasní.

„Předseda strany ale není diktátor, mohu dát jen doporučení,“ zdůraznil Paroubek.
„Být na místě Drymla, odešel bych z vicehejtmanské funkce,“ dodal a připojil, že Drymlovi by mohlo být pozastaveno členství v senátorském klubu ČSSD. Vše bude podle předsedy ČSSD řešeno v několika dnech.

Podle Paroubka je však skandál ojedinělým selháním jedince a nenese znaky vydírání, systémového jednání v rámci ČSSD, ani politické korupce. Zatímco podle Paroubka dodnes nejsou například v kauze bývalého poslance Moravy vyjasněné role vedení ODS v případu Morava – Tlustý.

„Předpokládám, že se pan Dryml omluví Haně Orgoníkové a odejde z funkce vicehejtmana,“ konstatoval Paroubek s tím, že by to považoval za omluvu Drymla české veřejnosti. Dryml se totiž podle Paroubka zesměšnil, když jednal s nastrčenými prostředníky o kompromitujících materiálech na Orgoníkovou.

Ani přes odsouzení Drymlova jednání si však Paroubek neodpustil kritiku MF Dnes, kterou nařkl, že celou kauzu zinscenovala. „Vznáší se pochybnost, jak postupovala v této věci MF Dnes,“ zdůraznil předseda ČSSD.


OTTA EDWIN, KAMIL DUBSKÝ