Nad náměstkem hradeckého hejtmana Vladimírem Drymlem se voda zatím nezavřela. K rezignaci na všechny funkce ho sice vyzvala téměř celá ČSSD; ale senátorský klub strany ho ze svých řad nevyloučil a vedoucí straníci v Královéhradeckém kraji ho v hlasování zatím také nehodili přes palubu.

Znova o něm bude krajský výbor strany rozhodovat příští týden, až hejtman Lubomír Franc dodá „více informací,“ jak sám slíbil.

Franc s odpůrci Drymla ale vytáhli další trumf. Soukromá nemocnice ve Vrchlabí, za jejíž prodej kraji Dryml lobbuje, prý nemá cenu 130 milionů, jak tvrdí Dryml a majitel špitálu Alexandr Seidl, ale sotva 45.

Dryml je navíc stále ředitelem nemocnice a ocitl se tak ve střetu zájmů. „Od Seidla nemám za prodej špitálu ani korunu provize,“ tvrdí Dryml.

V Senátu ale byla kvůli Drymlovi legrace. Pistole nechte prosím v šatně, vyslechl si od šprýmujících kolegů.

Dryml totiž začal chodit do práce na hradecký krajský úřad ozbrojen. Prý mu je vyhrožováno kvůli jeho skandálu intrik proti stranickým i koaličním kolegům. A také kvůli tomu, jak sám řekl, že „přišel na kraj dělat pořádek a někomu se to nelíbí“.

Rozruch také vyvolalo trestní oznámení na Seidla, Drymla a jeho předchůdce ve vedení Zdravotnického holdingu Rostislava Všetečku (ODS), které Deník exkluzivně získal a zveřejnil.

„Je to blábol a divím se, že se Deník vůbec propůjčil k tomu, aby to přetisknul. Víc se o to ale nebudu zajáímat, kašlu na to,“ prohlásil včeraVšetečka.

V trestním oznámení se píše o vydírání, šíření poplašné zprávy, podvodu, střetu zájmů, zneužívání pravomoci veřejného činitele a dalších činech.

Úplné, několikastránkové znění podání najdete na stránkách