Dny prostořekého a skandály stíhaného náměstka hradeckého hejtmana Vladimíra Drymla jsou zřejmě opravdu sečteny.

Po páteční ostré výzvě republikového grémia ČSSD k rezignaci na funkce ve vedení kraje už má podporu jen části straníků v samotném Královéhradec­kém kraji.

Dryml však nadále odmítá jak odstoupit, tak i omluvit se stranické kolegyni Haně Orgoníkové, na kterou sháněl ko promitující materiály. „Spíš by se měla omluvit ona mně,“ trvá na svém Dryml.

Jeho výroky ovšem v pátek vzbuzovaly velkou pozornost.

„Já svůj postoj nezměním a neustoupím. Já se neměním, i když vím, že je to boj Don Quijota se stranickými sekretariáty. Fakta proti náladám dnes nic nesvedou. Můžou mě zničit, ale nemůžou mě porazit,“ prohlásil při odchodu z pražského Lidového domu.

Nebo: „Nevzdám se jen proto, že se nehodím do některých hrátek v Lidovém domě,“ či „…je to jako hon na čarodějnice. Připomíná mi to aféru Milady Horákové a jenom čekám, kdo se zmocní role prokurátora Urválka…“

„Uvolní se mi ruce k tomu, abych mohl dělat ještě větší pořádek, než jsem mohl, protože jsem byl vázán tím, že se to nehodilo některým lidem v ČSSD v kraji… je potřeba tu ‚vyčistit‘ spoustu věcí,“ odpověděl pro změnu, jak vnímá svoje pravděpodobné odvolání krajskými zastupiteli 22. ledna.

Na jejich jednání zvedne ruce pro zřejmě nejen většina zastupitelů ČSSD a koaličních partnerů, ale také opoziční ODS a asi i komunisté.

V pátek 9.ledna navíc vyšlo najevo, že Dryml proti svým kolegům intrikoval již dříve. Lidové noviny napsaly, že Dryml chtěl právě prostřednictvím donášení materiálů do jejich redakce před lety kompromitovat tehdejší ministyrni zdravotnictví Miladu Emmerovou.

„Každá svině jednou najde svého řezníka. Sociálním demokratům i celé české politice přeji, aby pan senátor na toho svého už moc dlouho nečekal,“ komentovaly to Lidové noviny.

Další ranou je pro Drymla čtvrteční zamítavé stanovisko zdravotního výboru krajského zastupitelstva k odkupu soukromé nemocnice ve Vrchlabí, jíž je Dryml ředitelem. Den předtím navíc kraj zveřejnil výsledky auditu, podle kterého nemocnice nemá hodnotu 130 milionů, jak tvrdí její ředitel Dryml, ale sotva 45.

I kvůli nemocnici bylo na Drymla, jeho předchůdce ve vedení Zdravotnického holdingu Rostislava Všetečku (ODS) a majitele nemocnice Alexandra Seidla podáno trestní oznámení. Deník jej exkluzivně získal a zveřejnil na

hradecky.denik­.cz/dryml

„To musel psát nějaký psychopat, ani se k tomu nebudu vyjadřovat,“ reagoval včera Alexandr Seidl.