Dnes ho možná nově jmenované představenstvo krajského zdravotnického holdingu, který spravuje nemocnice v kraji, odvolá z postu předsedy. Otázkou je, zda ho pak krajská vláda následně odvolá i z pozice řadového člena představenstva. Ta ale tvrdí, že ne.

„Asi tu někdo nechce, aby se v krajském zdravotnictví začal dělat pořádek. Nové představenstvo nezvládne a ani nemůže zvládnout problémy, které v holdingu jsou, protože na to prostě nemá,“ komentoval to Dryml.

Rošádu v představenstvu udělala krajská vláda minulý týden. Celé ho vyměnila právě s výjimkou Drymla. Už předtím na funkci ředitele holdingu rezignoval Drymlův předchůdce ve vedení krajského zdravotnictví Rostislav Všetečka (ODS).

Proč krajská vláda, která vyzývá Drymla k rezignaci na všechny funkce, neodvolala i jeho, není jasné. Zvlášť, když hejtman Lubomír Franc na Drymlovy sarkastické útoky odpovídá, že ho pro svolání nového představenstva nepotřebuje, že by to totéž zvládla i dozorčí rada.

„Dryml je zastupitelem, a protože chceme pevnější vazbu mezi holdingem a zastupiteli, nebyl důvod jej odvolávat,“ tvrdí Franc.

Krajští zastupitelé Drymla odvolají z funkcí náměstka hejtmana a radního pravděpodobně 22. ledna.