Skandály pronásledovaný novopečený senátor za Hradecko Vladimír Dryml (ČSSD) by měl podle čtenářů Deníku odejít z politiky. Podle nich kraji i své straně už spíše škodí.

Tento názor sdílí přes devadesát procent lidí, kteří hlasovali v anketě na internetových stránkách Hradeckého deníku. Příští týden čeká Vladimíra Drymla další zatěžkávací zkouška. Krajské zastupitelstvo bude projednávat jeho možný odchod z funkcí náměstka hejtmana a radního pro zdravotnictví. Opustit tyto posty však Dryml odmítá. Prý nemá důvod. Zastupitelé si chtějí posvítit také na uvažovaný prodej vrchlabské nemocnice, které šéfuje.

Dryml je také častým tématem diskuzí na webových stránkách Deníku. K jeho kauze se vyjadřují desítky lidí. „No, já furt nechápu, když je tolik lidí tak znechuceno jeho jednáním, tak proč si ho zvolili na oba posty? Vždyť on se chová stále stejně. Už jako náměstek ministra zdravotnictví Ratha se choval stejně arogantně! Holt 30 korun v této zemi je hybatelem všeho, a bez ohledu na další směřování a zadlužování této země,“ soudí Adam Burkuš.

Další čtenář, podepsaný pouze jako „Dqdqwd“ tvrdí, že Dryml má „smůlu“, protože chtěl být na začátku senátorem i hejtmanem.

„Plno lidí i z mého okolí ho tím začalo vnímat jako nabubřelého a nenažraného politika, kterého nestojí za to poslouchat. A teď, i kdyby měl dobré argumenty, proč je morální dělat nějaký rozbor minulosti stranického kolegy, tak to některé nezajímá. A mne to taky nezajímá. Teď už jen škodí pověsti kraje i jeho strany,“ dodává. „Dryml je čistý prospěchář. Ale vysvětlí někdo, proč se ve Vrchlabí z Městského úřadu cpou velké peníze do hokeje, a nemocnice nedostane nic? Vždyť to jsou oba soukromé podniky. Nedivím se potom panu Drymlovi, že jedná, jak jedná. Bohužel. Teď je zralý do blázince. Chápu ho, ale nechci, aby byl mým představitelem,“ vyjádřil svůj názor čtenář Honza.

O co jde v kauze Vladimír Dryml

Dryml se podle záznamů zveřejněných novináři MF Dnes snažil sehnat kompromitující materiály na šéfku krajské ČSSD, poslankyni Hanu Orgoníkovou. Vedle ní chtěl zničit také Helmuta Dohnálka, šéfa evropských demokratů, se kterými je ČSSD v krajské koalici. Dryml naopak tvrdí, že Orgoníková chce kompromitovat jeho. Od novopočeného senátora a krajského radního se postupně odklonili téměř všichni spolustraníci, kteří ho vyzývají z ochodu z funkcí.Drymla příští týden čeká na zastupitelstvu boj o jeho odvolání z vedení kraje.