Šedesátiletý Heger ji ale možná odmítne. „Opravdu je moje priorita skončit na tom rentgenu,“ řekl ve čtvrtek Deníku. V současné době už totiž nechtěl být ani ředitelem nemocnice, místo řadového lékaře mu drží radiologická klinika nemocnice.

Franc mu dal týden na rozmyšlenou. „Kdybych tu nabídku dostal před pěti lety a byl bych bez zaměstnání, byla by to pro mě opravdová výzva. Ale dnes už se cítím trochu za zenitem. Chtěl bych si najít klidnější zaměstnání bez politického vlivu,“ uvedl Heger.

Mohlo by to pro něj přitom být zadostiučiněním po prohraných senátních volbách, ve kterých se utkal právě s končícím šéfem zdravotnictví v Královéhradeckém kraji Vladimírem Drymlem. Ale není.

„Na toto jsem vůbec nepomyslel. Dostal jsem několik telefonátů a SMS od lidí s výzvou, ať to vezmu. Že by to bylo príma, po té hrůze, která po volbách zavládla mezi lidmi ve zdravotnické sféře, že se začnou věci řešit násilím, tvrdou rukou a vyhrožováním. Že by to prostě bylo v pohodové atmosféře. Nabídka od hejtmana je ale po dlouhé době velmi pozitivní signál, že ne vždy je potřeba je o funkcích uvažovat politicky,“ řekl Heger.

Holding nyní vede Josef Prokeš, který odstoupil po listopadových volbách a před týdnem ho představenstvo opět jmenovalo do funkce.

Ale hejtman Franc, který byl po Drymlovi zvolen předsedou představenstva holdingu, s Prokešem nepočítá.

„Nemyslím, že by to byl ředitel, který by o všem rozhodoval,“ vysvětluje opatrně Franc. Na otázku Deníku, jestli tím chce říct, že v uplynulých letech byl ve vedení holdingu jen loutkou, odpověděl: „To nebudu komentovat.“

Pokud by se Heger přece jen rozhodnul nabídku přijmout, odradit by se podle svých nenechal ani výběrovým řízením. Představenstvo ovšem může ředitele rovnou jmnovat, pokud se shodne na jednom kandidátovi.

LEOŠ HEGER platí za jednoho z nejlepších manažerů mezi řediteli fakultních nemocnic.

Ve funkci dokázal hradeckou nemocnici dostat z červených čísel do černých.
Stejnou službu by od něj očekávalo i vedení kraje, krajské nemocnice se totiž propadly do ztráty 200 milionů korun.

Vrchlabí/ Ostrá reakce dosavadního náměstka hejtmana pro zdravotnictví Vladimíra Drymla, stíhaného skandály, na sebe nenechala čekat.
„Nabídka Hegerovi dělat ředitele holdingu je zrada na voličích. Ukazuje se, co Hana Orgoníková a Franc opravdu zamýšlí. Mně nevadí Heger jako odborník, ale jako člověk, který souhlasil s regulačními poplatky, a ještě byl poradcem Julínka. Je skutečně zvláštní, co se děje v Královéhradeckém kraji,“ uvedl Dryml.

MUDR. Vladimír Dryml a MUDR. Leoš Heger. Po třech měsích opět stojí proti sobě na politickém kolbišti. Foto/Hradecký deník