„Krajská rada včetně koaličních partnerů doporučila krajským zastupitelům odvolat s účinností od 22. ledna Vladimíra Drymla z funkce prvního náměstka hejtmana a člena rady Královéhradeckého kraje. Již v pondělí jsem uvedl, že pokud Vladimír Dryml sám neodstoupí, budeme postupovat v tomto směru dál,“ uvedl hejtman Lubomír Franc.

Podle hejtmana není působení politika v takto vysoké funkci limitováno pouze trestně právní odpovědností. Měl by si být také vědom toho, že veřejnost velice bedlivě sleduje chování politiků, jejich výroky i postupy, o které se opírá jeho důvěryhodnost. „Panu vicehejtmanovi jsem proto dal možnost vzít svou politickou odpovědnost do vlastních rukou a dobrovolně opustit významné posty ve vedení kraje,“ dodal hejtman.

Hejtman Franc již dříve uvedl, že si váží Vladimíra Drymla jako odborníka v oblasti zdravotnictví. Jeho osobní selhání však považuje za zcela nepřijatelné. „V očích veřejnosti by mohla budoucí rozhodnutí krajské rady v případě setrvání pana Drymla působit značně nevěrohodně,“ prohlásil hejtman.

Stejně tak se podle něj musí budoucí kroky v oblasti krajského zdravotnictví opírat o nezpochybnitelnou a legitimní autoritu gestora tohoto resortu.

Jak hlasovali členové Rady Královéhradeckého kraje o odvolání Vladimíra Drymla:

Lubomír Franc (ČSSD) – pro návrh
Vladimír Dryml (ČSSD) – proti návrhu
Josef Táborský (ČSSD) – pro návrh
Jiří Nosek(ČSSD) – pro návrh
Josef Ješina (ČSSD) – pro návrh
Jan Tippner (ČSSD) – pro návrh
Vladimír Derner (KDU-ČSL) – pro návrh
Miroslav Uchytil (KDU-ČSL) – pro návrh
Helmut Dohnálek (SNK-ED) – pro návrh