"V souvislosti s causou, kterou o mě a na mně vyprodukovala MF Dnes, jsem si několikrát vzpomněl na Pražský výběr a jejich písničku o Absurdistánu.

Královéhradecký výběr sociální demokracie dotáhl metaforu Absurdistánu do politické praxe. Jak jinak si lze vysvětlit, že se reprezentanti královéhradecké ČSSD brání naplnit to, co jsme slíbili voličům - stop poplatkům. Že se hejtman za ČSSD snaží vymístit auditorské firmy, které jsem najal, aby rozkryly hospodaření Zdravotnického holdingu.

Královéhradecký Absurdistán má i další podoby. Mému protikandidátovi za ODS, kterého jsem porazil ve volbách do Senátu, nabídnou místo ředitele Zdravotnického holdingu. Lídr kandidátky ČSSD a stávající hejtman obchází klub ODS, aby si zajistil podporu na likvidaci přítele ze své vlastní strany. Co na tom, že jsem dostal ve volbách největší počet preferenčních hlasů. O to zřejmě sociální demokracii nejde.

Vyčítá se mi střet zájmů. Prý jako ředitel vrchlabské nemocnice jsem chtěl, aby ji kraj koupil. Není to pravda. Vždy jsem říkal, že vrchlabská nemocnice má svoje více než stovkou let ověřené místo ve zdravotnickém systému regionu. Ale deklaroval jsem vždy její pronájem. A také jsem deklaroval, že o ní nebudu hlasovat ani tak, ani tak. V každém případě se zdržím hlasování. Vše ostatní jsou lži, polopravdy a zlá slovíčka. A pokud ji lidovci s některými sociálními demokraty chtěli pro kraj koupit, bylo a je pouze na prodávajícím a kupujícím, aby se dohodli na ceně. V tomto případě je na straně kupujícího dokonce celé krajské zastupitelstvo. Tak v jakém střetu zájmů jsem se ocitl já?

Možná jsem někdy pod obrovským mediálním tlakem volil nešťastná slova. Možná jsem se dopustil i chyby. Ale věcně, opakuji věcně, jsem přesvědčen o správnosti svého počínání a nemíním uhnout ani o centimetr. Zavazuje mě k tomu i důvěra voličů, najmě více než deseti tisíc lidí, kteří mi dali preferenční hlas.

Snaha o odvolání dr. Drymla z funkce radního a vicehejtmana Královéhradeckého kraje má jeden základ. Dryml by mohl udělat pořádek a nedá se koupit. Proto je potřeba nebezpečí jménem Dryml eliminovat. I za cenu použití metod pokleslé žurnalistiky"

Je na vás, krajských zastupitelích, zda-li chcete, aby krajské zdravotnictví vedl nadále nekompromisní Dryml. Nebo někdo, kdo možná bude konformnější, ale prostředky určené na zdraví lidí se budou toulat krajinou.