Důvodem jeho rozhorčení byla dle něj situace v hradeckém volebním okrsku 40 (Základní škola Bezručova). “Přišel jsem do volební místnosti s tím, že mi do schránky nepřišly hlasovací lístky a žádal jsem o nové. Ty mi byly vydány, ale chyběl tam lístek 20. Tedy hnutí ANO,” uvedl důchodce.

Celou záležitost poté konzultoval s předsedou zdejší volební komise: “Ten mi řekl, že některé strany v našem obvodu nekandidují. Tak jsem mu na nástěnce ukázal, že ANO v Hradci kandiduje. Předseda byl docela arogantní a vydal mi další lístky. Tam už ANO bylo. A tak jsem mohl odhlasovat. A dle mých inforamcí to není první případ, kdy se z erárních lístků vyndalo hnutí ANO. Volala mi známá, že podobný případ se jí stal I v Chlumci.”

Podle mluvčího královéhradeckého hejtmanství Dana Lechmanna se celou záležitostí bude zabývat volební komise. “V sobotu proběhne na místě kontrola. Pokud se ukáže pochybení, budeme se celou záležitostí zabývat,” uvedl Dan Lechmann. Ve stejném okrsku volil I jeden z redaktorů Deníku. Podle něj byla sada náhradních lístků kompletní.