Ústřední postavou filmu je charismatický farář Marián Kuffa, který se pokusil o nemožné. Místo sutany navlékl montérky a pustil se s vervou do práce – a začal pracovat s těmi nejchudšími z nejchudších.

Se slovenskými Romy, prostitutkami, bývalými vězni, bezdomovci a drogově závislými. Šokující snímek nechává nahlédnout do komunity, která by svým přístupem mohla motivovat mnohé. Hradečáky nevyjímaje.

„Příběh Mariána Kuffy a jeho dětí je plný autentických svědectví, ale i dramatických a překvapujících zvratů," zve na dokument i Ilona Machová z Bio Central.

Kromě hradeckého rodáka, Dominika Duky, film uvede i náměstkyně primátora Anna Maclová. Právě ona by totiž o „slovenském zázraku" mohla dlouze vyprávět. Mariána Kuffu zná osobně.

„Do obce Žakovce jsme přijeli poprvé s mým mužem a dětmi v létě roku 1997. Měli  jsme pouze adresu a informaci, že tam se dějí velké věci," vzpomíná na svou první návštěvu Maclová.

„Byli jsme zvědaví, zůstali celý týden a nafotili přes dvacet filmů. To, co jsme tam poznali, skutečně předčilo jakékoliv naše očekávání. Marián Kuffa ode mě dostal spontánně přezdívku Matka Tereza v gatích," popisuje náměstkyně, která se do komunity často vrací.

Kromě filmového zážitku se mohou diváci těšit i na ochutnávku romských specialit. „Nebude chybět ani ukázka tradičních tanců a ve foyer kina výstava fotografií z osady na Slovensku," dodává Ilona Machová.

Kněz pomohl i týraným dětem
Příběh skutečné odvahy, lásky a lidskosti ukazuje nový slovenský dokument Všechny moje děti o farářovi Mariánovi Kuffovi ze slovenské farnosti v Žakovcích. Za pětadvacet let zde vybudoval s bývalými vězni, bezdomovci, Romy a drogově závislými nový domov pro mentálně i tělesně postižené, pro seniory, osamělé matky, týrané děti, bývalé prostitutky a lidi bez domova. Ti všichni si prošli peklem a až zde našli pomoc a naučili se být potřební.

Veronika Skřivanová