Dopravní podnik navíc o víkendu před Dušičkami posílí dopravu do Malšovic a Kuklen, tedy míst s velkými hřbitovy.

Největší nápor návštěvníků bývá na hřbitovech každoročně o víkendu před svátky a letos bude víkend kvůli pátečnímu státnímu svátku dokonce třídenní - od 28. do 30. října.

Zvýšenou návštěvnost pohřebišť však lze očekávat už v týdnu před tímto víkendem a poté až do 2. listopadu, dne Památky zesnulých. Tomu odpovídají i přijatá opatření.

„Všechny hřbitovy budou v době od 24. října do 2. listopadu otevřeny od 7 až do 20 hodin. Rozšířené úřední hodiny bude mít v tomto termínu také kancelář správy na kuklenském hřbitově," přiblížila změny vedoucí střediska pohřebnictví Technických služeb Hradec Králové Naďa Štěrbová. „Stejně jako v minulých letech, budou i letos po dobu Dušiček doplněny na lesní hřbitov mobilní WC. Do doby, než dojde k vybudování plánované kanalizace a vodovodu do oblasti lesního hřbitova a útulku, není zde jiná možnost, než používat mobilní WC," doplnil soupis „dušičkových" opatření vedoucí správy hřbitovů technických služeb Daniel Jeřábek. Veřejnost by při vzpomínání na zesnulé nemělo nic rušit.

V době zvýšeného ruchu na hřbitovech by si lidé měli dávat větší pozor na své věci, ne každý totiž na hřbitov míří jen vzpomínat na zesnulé.

Opatrnost je na místě i přesto, že kvůli častějším kontrolám hřbitova strážníky městské policie tady počet krádeží v posledních měsících výrazně klesl. V době svátků budou strážníci na veřejný pořádek na všech hradeckých hřbitovech a v jejich okolí dohlížet ještě častěji.

O prodlouženém víkendu od 28. do 30. října a ve středu 2. listopadu na Památku zesnulých bude posílena městská hromadná doprava do míst s největšími hřbitovy - Malšovic a Kuklen. Na linky číslo 3 a 9 dopravní podnik nasadí kloubové vozy a všechny spoje „devítky" mezi 8. a 16. hodinou pojedou až na lesní hřbitov.