Už od rána hlásilo dopravní zpravodajství Policie ČR celou řadu dopravních nehod. "Štědrý den je zatím spíš nehodový. U Radimi (Jičínsko) jsme vyprostili jednu osobu po střetu dvou aut, celkem byli zraněni dva lidé. U Sendražic (Hradecko) jsme převrátili havarovaný vůz ze střechy na kola a u Chvalče (Trutnovsko) jsme vytáhli na silnici vůz, který poškodil sloupky a svodidla u cesty," uvedla na Twitteru krajských hasičů mluvčí Martina Götzová.

Spěch na štědrovečerní oslavy se nevplatil ani řidiči v Trutnově, který havaroval a i s autem skončil v potoce a hasiči jej museli vytáhnout. "V trutnovské části Lhota v ulici Marianská havaroval osobní vůz do potoka. Nehoda je bez zranění. Z auta unikají pohonné hmoty, na hladinu jsme nasadili sorpční hady a připravujeme vyproštění vozidla," uvedli k nehodě hasiči.

Tragická nehoda se stala ve středu večer u Kosiček poblíž Chlumce nad Cidlinou.
Nehoda na Hradecku. Smyk skončil smrtí řidiče

K večeru museli hasiči likvidovat hned dva požáry v domácnostech. K tomu prvnímu vyjely obě hradecké profesionální jednotky před sedmou hodinou večer. Od zapálené prskavky vzplál vánoční stromeček. "Hasiči hasili dvěma proudy. Jeden byl veden vnitřkem domu, druhý z výškové techniky," informovala mluvčí. Škodu vyčíslili na 100 tisíc korun, dva lidé skončili v péči záchranářů. Z hořícího bytu hasiči zachránili také psa a kočku.

Jen o pár hodin později vyjely tři jednotky hasičů k požáru domu v Praskačce na Hradecku. Aby mohli oheň uhasit, museli použít výškovou techniku a rozebrat střešní krytinu budovy. "Požár zasáhl podkroví domu, příčinu a výši škody zjišťuje vyšetřovatel HZS. Obyvatelé jsou v pořádku mimo objekt," doplnila na Twitteru Götzová. U události zasahovali hasiči ze stanic HZS Hradec Králové a Hradec Králové - Pražská a JSDH Plačice.