Výstava Václava Zemana už běží

Už od středy 14. října můžete v galerii Na Hradě navštívit výstavu akademického malíře Václava Zemana. Rodák z Hlinska patří k nejvýznamnějším východočeským malířům. Samostatně vystavuje od roku 1970. Je členem Unie výtvarných umělců a jeho díla můžete nalézt ve veřejných i soukromých sbírkách nejen v České republice, ale i v zahraničí.

Kromě jeho osobitých obrazů a kreseb, jejichž typickým rysem je velký smysl pro detail, ilustroval také několik knih. Známé jsou například jeho ilustrace ke knížce pro děti od Jana Vladislava – Pohádky ze země draka. Výstava v galerii Na Hradě v budově Lékařské knihovny lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Hradci Králové potrvá až do 16. listopadu. Na obrazy Václava Zemana se můžete přijít podívat každý všední den, a to konkrétně od osmi do osmnácti hodin.

Zatímco výstava Václava Zemana už je v plném proudu, ta Milana Chabery začne příští týden v Galerii Koruna vernisáží. Ta se uskuteční ve středu 21. října v osmnáct hodin. Jako hudební doprovod se na ní představí manželé Brtníkovi z hradecké filharmonie.

Milan Chabera, absolvent Akademie výtvarného umění, vystavuje od roku 1980 a již řadu let dosahuje uznání i na mezinárodní scéně.

Jeho díla jsou zastoupena v soukromých sbírkách a galeriích v Evropě, Americe a Austrálii. Je výborným figuralistou, věnuje se také tvorbě objektů. Originalita jeho projevu se dá velmi těžko přiřadit k běžně užívaným uměleckým kategoriím. „Moje práce vycházejí z emocí, jsou přímé, osobní a expresivní. Člověk by k nim měl najít cestu právě skrz své vlastní pocity a hlubší propojení," říká o svých dílech sám autor.

Navštívit můžete výstavu každý všední den od 10 do 13 a poté od 14 do 18 hodin, případně v i sobotu mezi 11. a 16. hodinou. Obrazy Milana Chabery budou v galerii až do 28. listopadu.

Tomáš Kulhánek