Sběrný dvůr je umístěn v areálu Hradeckých služeb v ulici Bratří Štefanů na Slezském Předměstí. Firma jej vybudovala vlastním nákladem. „Otevřením tohoto sběrného dvora došlo k podstatnému rozšíření a zkvalitnění možností nakládání s odpady ve městě. Odpady tady lze odkládat tři dny v týdnu, ve středu a v pátek od 13 do 16 hodin, v sobotu od 8 do 16 hodin,“ uvedl ředitel Hradeckých služeb Radek Sokol. Spektrum odpadů je tady stejné jako u ostatních hradeckých sběrných dvorů, převažují tedy objemné, nebezpečné a stavební odpady z domácností.

Provoz všech hradeckých sběrných dvorů je uzpůsoben tak, aby každý den byl ve městě otevřen aspoň jeden. V nejfrakvento­vanějších časech, ve středu a v sobotu, jsou veřejnosti doknce přístupné dva – v ulicích U Labe a Bratří Štefanů. Čtyři sběrné dvory jsou zatím pro město dostačující, do budoucna však radnice uvažuje o zřízení ještě jednoho dvora.

Hradecké službyv pátekzahajují tradiční mobilní svozy odpadu. Kolony sběrných vozů se v různých částech města objeví v sobotu 19. a v neděli 20. dubna, další budou následovat až do poloviny května.