Scházet se začaly před čtvrtou hodinou odpoledne a prostranství v centrální části bulváru se brzy začalo plnit originálními výtvory. Než se jich sešlo zhruba třicet, mohli malí tvůrci kreslit křídami na chodník nebo si zatančit za hudebního doprovodu.

„První ročník byl v roce 2019. Když jsme začínali, měli jsme tu osm dýní, rekord padl vloni, kdy jich bylo sedmatřicet. Základní ideou bylo oživení Benešovky. Chtěli jsme dát místním možnost se potkat a společně se pobavit,“ uvedla Táňa Šormová z pořádající Komise místní samosprávy Moravské Předměstí – sever a Spolku pro rozvoj Moravského Předměstí – sever.

Fantazii se v případě krémové polévky z dýně meze nekladou. Výborná je i s kokosovým olejem, někdo přidává i vařené brambory. Každopádně zasytí a zahřeje.
ÚSPORNÁ KUCHAŘKA DENÍKU: Co s dýní? Vydlábneme a potom se pěkně nadlábneme

Akce zaujala i kolemjdoucí a kromě doprovodu dětí se na dýně přišli podívat i senioři z nedalekého domu Harmonie. Se soumrakem došlo na hodnocení. První tři místa byla oceněna medailí, účastníci si za odměnu odnášeli také čokoládu, fixy, pastelky, lampiony, barvy na obličej nebo samolepky.