Také má mnoho odpůrců. Zatímco americký spisovatel se dotkl pýchy katolické církve, v tomto případě jde o záležitost s mnohem ostřejšími obrysy.

Jde o fotbalový stadion v Hradci Králové.

Firma ECE a město, jež mají nový stánek pro ligový tým stavět, získaly po vánočních svátcích po vleklých jednáních územní rozhodnutí. A verdikt o tomto faktu je napsaný na 404 stranách na pohled nekončícího dokumentu.

„Ale rozhodnutí je zatím nepravomocné," upozorňuje mluvčí magistrátu Magdaléna Vlčková.

Odpůrci (a že jich jsou mraky) mají patnáct dnů na to, aby se proti skutečnosti, že ECE zvládla tento podstatný krok, odvolali.

„Proč je dokument tak rozsáhlý? Je tam každá námitka a vysvětlení, jak s ní bylo vypořádáno," vysvětluje mluvčí Vlčková.

Verdikt o územním rozhonutí je důležitý: Město už před časem rozhodlo, že pokud ho ECE nezíská do konce května 2013, smlouvu ukončí a bude nový domov pro hradecké fotbalisty stavět samo.

„Ale teď jdeme po dohodnuté linii," říká primátor města Zdeněk Fink.

Územní rozhodnutí je sice podstatné, kauza stadion je přesto dál nepředvídatelná.

??? Otázky o stadionu ???

??? Jak ovlivní další rozhodování ECE fakt, že územní rozhodnutí získala také firma, která chce stavět nákupní centrum u Koruny, takzvaný Aupark?
??? Kde budou hrát fotbalisté v době, kdy se bude stavět? V případě, že budou v první lize, připadá v úvahu Mladá Boleslav.
??? Začne se stavět v roce 2014? Do té doby má Hradec výjimku, může hrát v Malšovicích.