Během pátečního večera a soboty se představí na 150 lidí v historických kostýmech, připraveno bude také historické tržiště, divadelní vystoupení a další atrakce, řekl Tomáš Mangel z pořádající agentury.

"Letošní novinkou je, že se rytířské turnaje uskuteční v Šimkových sadech, kde si je lidé budou mít šanci vychutnat v sobotu odpoledne. Novinkou také je, že program celých slavností začne již v pátek odpoledne," řekl k letošnímu ročníku akce Mangel. Slavnosti začnou v pátek 31. srpna v 17:00, kdy se otevře středověké tržiště, následovat bude večerní ohňový průvod na Velké náměstí a ohňová show. V sobotu 1. září bude tržiště otevřeno od 10:00, připraveny budou ukázky středověkých řemesel, na Malém náměstí bude jarmark. Ve 14:00 se uskuteční ceremonie svatby Jindřicha Javorského a princezny Anežky. Opakování je připraveno také na sobotní večer, který zakončí ohňové divadlo s ohňostrojem.

Součástí slavnostní bude již tradičně Eliščina sbírka Oblastní charity z Hradce Králové, letošní akce se zúčastní soubor tradičních italských praporečníků Rione Castello. Královéhradecká radnice přispěla na letošní ročník slavností téměř milionem korun, předchozí ročníky slavností navštívilo podle některých odhadů na 25.000 lidí.