Obecní úřad nemá vlastní sídlo. Starosta má kancelář ve svém bytě. Za pronájem volební místnosti soukromníkovi Petru Bodečkovi platí pronájem.
„Evropská unie pro mne moc velký význam nemá. Stejně budeme jen platit. Možná mladí lidé v ní najdou smysl do budoucna,“ uvedl předseda kukelské volební komise Václav Hanzl.
V obci žije čtyřicet devět voličů, ale k urně jich přišlo tentokrát jen několik.

Nejmenší obcí v pardubickém okrese je Holotín, který leží na úbočí Železných hor. Mezi ostatními obcemi vyniká vysokou volební účastí, která tradičně obsazuje první či druhou příčku. O volby do Evropského parlamentu byl sice mezi místními lidmi menší zájem, ale i tak vysoko překračuje odhadovaný celorepublikový průměr.

Z dvaatřiceti oprávněných voličů se jich k volební urně dostavilo na holotínský obecní úřad osmnáct. „Volební účast je přes padesát procent. To je úspěch,“ uvedl zapisovatel volební komise Jaroslav Vávra.

Členové chrudimské volební komise, kteří se vypravili v pátek vpodvečer s volební urnou do jednoho z místních bytů, zaslechli na chodbě volání o pomoc.
Ozývalo se ze sousedství domácnosti, kterou šli navštívit. Volební komisaři zachovali duchapřítomnost a telefonicky přivolali strážníky městské policie.
Ti v bytě nalezli ženu, která po pádu nebyla schopna postavit se sama na nohy. S podezřením na vnitřní zranění strážníci odvezli nakonec ženu k ošetření do chrudimské nemocnice.