Pro další možné případy připravila nemocnice další speciální oddělení, kde budou lůžka sloužit pro pacienty do doby potvrzení či vyloučení onemocnění, následně budou přeloženi buď na Kliniku infekčních nemocí nebo na odpovídající klinické pracoviště.

„Jedná se vyčlenění několika desítek lůžek, které umožňují režim izolace pro pacienty s různými typy onemocnění, u kterých se čeká na výsledky testů na COVID-19. Vytvořením těchto lůžek chceme zajistit maximální ochranu ostatních pacientů i zaměstnanců nemocnice,“ uvedl ředitel nemocnice Vladimír Palička a dodal, že v souvislosti souvislosti s epidemií COVID-19 přijala nemocnice rozsáhlá opatření.

Například zastavila plánované neakutní operace či omezila provoz odborných poraden. Na většině pracovišťpak platí zákaz návštěv hospitalizovaných pacientů.

"Od středy 18. března funguje před vjezdem do areálu nemocnice odběrové místo, které provádí testy nemocných s podezřením na COVID-19, které k vyšetření doporučila Krajská hygienická stanice, infektologové či praktiční lékaři. I nadále zůstává v provozu odběrový tým, který vzorky odebírá přímo u pacientů," informoval Jakub Sochor s tím, že testování pro samoplátce není v tuto chvíli možné.