I když nové univerzitní parkoviště, které je od „fakultky" na dohled, doposud zeje prázdnotou, za pár týdnů již bude sloužit zdejším zaměstnancům a studentům.

Přesto tu byla naděje, že by se sem mohla přeskupit právě část parkovacích míst určených návštěvníkům nemocnice.

Ta však padla, stejně tak je zatím v nedohlednu i výstavba parkovacího domu, který by fakultní nemocnici pomohl s parkovacím deficitem.

„Mohu potvrdit, že jsme na jaře letošního roku vedli s fakultní nemocnicí jednání o možnosti propůjčení právě stavěného parkoviště pro potřeby nemocnice," řekl Deníku kvestor univerzity Stanislav Klik s dodatkem, že případná „smlouva" o zápůjčce by trvala od kolaudace parkoviště, která se uskuteční tento týden, až do doby, kdy sem budou směřovat auta studentů a zaměstnanců nově postavené fakulty.

„Původně se mělo za to, že by univerzita využila parkovací plochy až v polovině příštího roku. Teď však již víme, že pro naše potřeby ho budeme potřebovat již na konci roku letošního. I z tohoto důvodu jsme se s fakultní nemocnicí domluvili, že by se tato varianta ani jedné straně nevyplatila," doplnil kvestor.

S nadsázkou se tak dá říct, že výhody budou mít ti návštěvníci nemocnice, kteří dají své potomky nechat studovat na  hradecké univerzitě.

„Byl by to rozhodně hezký titulek, ale už teď víme, že nové parkoviště zdaleka nepokryje veškerou poptávku," řekl Stanislav Klik, který teď upíná svůj zrak k nové podobě kampusu, jež do budoucna počítá s výstavbou nových budov na místě stávajícího nového parkoviště. Zde plán počítá s mimoúrovňovým parkováním.

Problém s parkováním nemocnici stále trápí. Jednání s univerzitou úlevu nepřineslo

Varianta řešení
Vedení Fakultní nemocnice Hradec Králové se problém s parkováním snaží řešit. Jako nejschůdnější možnost se jeví vybudování parkovacího domu, který by stál u hlavního vjezdu do fakultní nemocnice.

Nové parkoviště, které již několik týdnů stojí u hradecké univerzity, potřebám nedaleké fakultní nemocnice sloužit nebude. Kvůli technickým i organizačním možnostem totiž padla možnost jeho dočasného užívání ze strany nemocnice. Deníku to potvrdil  kvestor univerzity Stanislav Klik, který na začátku roku vedl jednání s hradeckou nemocnicí o možné krátkodobé zápůjčce univerzitního parkovacího stání. „Nakonec obě strany dospěly k závěru, že by toto opatření bylo z dlouhodobého hlediska bezpředmětné a akorát by některé lidi mátlo," uvedl Stanislav Klik.

Jednání potvrdila i provozně technická náměstkyně nemocnice Veronika Bartošová. „Tato jednání skutečně proběhla. A jsem ráda za vstřícný krok univerzity, ale když jsme si před sebe dali harmonogram zprovozňování nového parkoviště, tak z toho vyplynulo, že bychom mohli parkoviště využívat jen ve velmi krátkém horizontu," řekla Deníku Veronika Bartošová s tím, že v současné době není žádná pomoc pro řidiče v okolí nemocnice v dohledu. Zatím totiž padla i možnost výstavby parkovacího domu. Město sice vypsalo veřejnou zakázku na zhotovitele, ale do soutěže se nikdo nepřihlásil. „Investorská soutěž na parkovací dům v předmětné lokalitě byla městem vypsána s uzávěrkou k 6. září letošního roku. Na tuto zakázku žádný z uchazečů nereflektoval. Volené orgány se budou návrhem na vypsání zabývat v nejbližší době znovu," informovala tisková mluvčí magistrátu Magdaléna Vlčková.