Panely s 18 historickými fotografiemi jsou umístěny v přízemí Pavilonu interních oborů Fakultní nemocnice Hradec Králové (FN HK). Nemocnice si návratem do historie připomíná letošní 95. výročí založení areálu nemocnice.

„Kromě unikátních historických snímků ze stavby nemocničního areálu představujeme vybrané momenty z dalšího rozvoje areálu v posledních 95 letech, nabízíme lidem také několik pohledů na interiéry nemocnice, které dokládají ten obrovský pokrok, který medicína za tu dobu urazila,“ uvedl v tiskové zprávě ředitel FN HK Aleš Herman.

Fotografie si návštěvníci nemocnice budou mít možnost prohlédnout až do konce listopadu.

Archeologové se domnívají, že by nalezené kmeny mohly být polotovary monoxylů, tedy lodí vydlabaných z jednoho kmene.
Nález jako ze Skandinávie. Podívejte se, co archeologové v Hradci objevili

Nemocnice i nadále pokračuje v investicích do výstavby či rekonstrukcí budov, v současnosti stavbaři pracují na projektu rekonstrukce laboratorních oborů. Nemocnice je také připravena na zahájení několikamiliardového projektu Modernizace chirurgických oborů či výstavby nové budovy kliniky infekčních nemocí, čeká se však na potvrzení financování těchto staveb. „Pevně věřím, že u příležitosti stého výročí areálu se už budeme moci pochlubit dokončenými investičními akcemi a dalšími novinkami pro naše pacienty,“ uvedl ředitel Herman.

Fakultní nemocnice Hradec Králové si 95. výročí svého areálu připomněla již na konci října společenským večerem pro zaměstnance v Kongresovém centru Aldis, u této příležitosti vydala také brožuru s historickými fotografiemi, kterou je možné najít na webu nemocnice. Významné výročí připomíná také billboard při vjezdu do areálu nemocnice, historické snímky o výročí vyšly také v novém čísle zpravodaje FN HK, který mohou zájemci najít ve stojanech v areálu nemocnice nebo na webu.

S využitím tiskové zprávy

Mohlo by vás zajímat: Hradecká Fakultní nemocnice zdvojnásobí počet robotem asistovaných operací

Zdroj: YouTube/archiv FN HK