Testováni budou každý pracovní den od 9 do 12 hodin lidé s doporučením od Krajské hygienické stanice Královéhradeckého kraje či od infektologů. „S ohledem na omezené množství odběrových sad a kapacitu naší laboratoře, kde se testují vzorky z Královéhradeckého i Pardubického kraje, není v tuto chvíli odběrové místo určené pro samoplátce,“ uvedl ředitel Fakultní nemocnice Hradec Králové Vladimír Palička.

Fakultní nemocnice Hradec Králové měla odběrové místo připravené již několik dní, kapacita mobilního odběrového týmu však dosud byla dostatečná. Nové odběrové místo je na parkovišti vpravo před vjezdem do areálu nemocnice, vyšetření zajistí pracovníci Kliniky infekčních nemocí Fakultní nemocnice Hradec Králové, výsledky dostanou lidé zprávou na mobilní telefon. Odběrové místo je uzpůsobeno pro odběr vzorků z osobního automobilu.

Laboratoř testovala stovky vzorků

 „V areálu nemocnice jsou navíc umístěné další buňky před budovou Emergency a Klinikou infekčních nemocí, které slouží jako izolace pro případné pacienty s podezřením na COVID-19,“ doplnil mluvčí Jakub Sochor.

Odběrový tým v Královéhradeckém kraji v posledních dnech vyjížděl k zhruba 10 až 20 odběrům každý den. Laboratoř ve fakultní nemocnici, která vzorky testuje od pátku 6. března, vyšetřila stovky vzorků z Královéhradeckého a Pardubického kraje.