„Centrum prioritně přijímá pacienty objednané v tomto systému, neobjednaní zájemci mohou na odběr čekat delší dobu. Co se pak týče samotného vyhodnocení testu, tak ten lidem oznámíme do čtyřiadvaceti hodin,“ uvedl mluvčí hradecké fakultní nemocnice Jakub Sochor.

Ten zároveň dodal, že odběrové centrum, které je umístěné v zadní části areálu nemocnice, příjezd je vyznačen Třebešskou ulicí kolem areálu Univerzity obrany a není potřeba vjíždět do areálu nemocnice, je otevřeno denně od 7:30 do 15:30 hodin. V současné době je v péči lékařů dvanáct pacientů s novým typem viru: „Osm z nich leží na Klinice infekčních nemocí a čtyři jsou hospitalizováni na Klinice anesteziologie, resuscitace a intenzivní medicíny. Jeden pacient je napojen na ventilátor,“ doplnil informace Jakub Sochor.

Silnice. Ilustrační foto
Petenti předali primátorovi petici proti silnici na Plachtě

Další nemocnice v kraji, které provádějí testování na covid-19:

Trutnov a Dvůr Králové nad Labem
Na Trutnovsku se můžou nechat lidé otestovat každý všední den ráno od pondělí do pátku.

Rychnov nad Kněžnou 
Odběrové místo přijímá osoby se žádankou od lékaře či krajské hygienické stanice, zarezervovat se lze telefonicky na čísle 607 066 175

Náchod
Provozní doba v odběrovém stanu je pondělí až pátek vždy od 9 do 10 hodin. Ideální je objednat se den předem

Jičín
Na Jičínsku je odběrové centrum pro testování na koronavirus v Oblastní nemocnici Jičín při vjezdu z Bolzanovy ulice. Provizorní stan je otevřen v pracovní dny v době od 8 do 9 hodin.