V zadní části areálu fakultní nemocnice roste nově budovaná psychiatrická klinika. Její výstavba za 178 milionů korun začala na jaře a financováná je ze zdrojů fakultní nemocnice. Dokončena má být v listopadu příštího

roku. Dosavadní převážnou část psychiatrie tvořila provizorní přízemní budova z dřevotřísky a papírových panelů z šedesátých let minulého století a byla už zcela nevyhovující.

„Stavba nového objektu byla akutní. Nová psychiatrická klinika se staví v klidné přírodní parkové části fakultní nemocnice. Bude dvoupodlažní se zajímavým členěním v atriové podobě. Její součástí bude nejen řada ambulancí, ale i lůžková část pro 60 pacientů. Chybět nebudou ani moderní prvky psychiatrické léčby jako dílny arterapie, hudební a taneční terapie. Jsme na objekt pyšní, protože to je jedna z mála větších budov, která se v republice pro obor psychiatrie vybudovala,“ říká ředitel fakultní nemocnice Leoš Heger.

V areálu nemocnice je už také za 253 milionů korun dokončena stavba nové budovy emergency, tedy akutních příjmů. Nyní se vybavuje a v provoz má být od února 2008.