Několik měsíců připravuje milovník BMWVojtěch Chauraspolečně se svými kolegy první ročník akce BMW Race. Bude se jednat nejen o setkání majitelů a příznivců vozů BMW, ale i o závod, který budou mezi sebou svádět na místní paralelní dráze. O programu jsme si pohovořili u jeho červeno-černého BMW na Czechringu.

Jak vlastně vznikla myšlenka této akce?
V české BMW komunitě vzniká stále více aut určených především a jen pro radost z jízdy, už ať se jedná o jízdu s rozevlátou zádí či rychlou jízdu na čas. K tomu přidáte nedávno otevřený okruh Czechring, který jako jediný v republice umožňující celoasfaltový paralelní závod a to i pro vozy s nízkou světlou výškou. A výsledkem je uspořádání prvního ročníku BMW Race 2012.

Na co se mohou těšit návštěvníci a kdy mohou přijít?
Především na vůni benzínu a spálených pneumatik (směje se). Bude tu také spousta krásných aut, které byste klidně mohli nechat parkovat i u vás v obýváku. Pro návštěvníky program začíná v neděli ráno, kdy po osmé hodině začnou na trati probíhat již první tréninkové jízdy.

Jaké vozy se objeví na trati?
Při paralelních jízdách tu budou k vidění pouze vozy BMW, kde startovní pole ovládla sportovně střižená modelová řada 3. Na startu tak uvidíme všechny generace této řady a takřka ve všech jejich motorizacích. Při volných jízdách se dostanou ke slovu i sportovní modely ostatních značek jako jsou Porsche, Honda, Mercedes, …

Vy sám jezdíte různé závody a na řadě z nich se podílíte i organizačně. Co vás čeká o prázdninách?
Chtěli bychom se letos zúčastnit amatérských okruhových závodu v Mostě v rámci Carboniacupu . Dále si určitě nenecháme ujít největší tuzemský sraz mnichovské automobilky BIG BMW. Z toho organizačního soudku se jedná především o srpnovou Rallye Železné hory v rámci středoevropského poháru Rallye cup.

Program

Sobota 23. června od 16 hodin

• příjezd účastníků do areálu Czechring od 16 hodin

• technické přejímky

• jízdy po trati na in-line bruslích

• večerní program

Neděle 24. června od 7 hodin

7 9 hod. technické a administrativní přejímky

7 8 hod. volné jízdy po trati cykl A1

8 hod rozprava s jezdci

8 10 hod. tréninkové jízdy „dual race„

10 11 hod. volné jízdy po trati

11 13 hod. jízdy „dual race"

12.50 vložený dívčí závod

13 14 hod. volné jízdy po trati cykl A3

14 16 hod. jízdy „dual race"

16 17 hod. volné jízdy po trati cykl A4

17 hod. vyhlášení výsledků

17.30 hod exhibiční „dual race"

18 hod. volné jízdy po trati A5

Roman Málek: BMW je vlastně životní styl

Motto BMW je radost z jízdy. Jasné a výstižné. Sám jsem se o tom přesvědčil začátkem května na hradeckém letišti při BMW Joy Drive Tour a následně při odborné exkurzi s oblastní kanceláří Jihočeské hospodářské komory Český Krumlov, kdy jsem byl ve výrobně BMW v Dingolfingu. Nová akce BMW Race by rozhodně neměla letošním ročníkem skončit, ale naopak začít. Možná i proto se pojedeme začátkem prázdnin podívat do německého Obermehler- Schlotheim, kde se uskuteční obrovská akce Syndikat Asphaltfieber Weltgrößtes BMW- und MINI-Treffen. Věřím, že opět najdeme něco nového.Roman Málek, tiskový mluvčí BMW race