Po skandování hesel včetně pokřiku na podporu rivala Hradce se úderem druhé hodiny odpoledne fanoušci v zelenobílých barvách vydali ke stadionu, kde o hodinu později začal zápas.

Početný policejní doprovod několik set příznivců upozorňoval na to, aby se zdržovali protiprávního jednání a situaci monitorovaly speciální vozy vybavené kamerami.

FORTUNA:LIGA - 20. KOLO: FC Hradec Králové - Bohemians Praha 1905.
Hořká remíza. Votroci přišli o náskok během tří minut, Bohemku spasil Shejbal

„Snažili jsme se v maximální míře předcházet případným střetům jednotlivých skupinek fanoušků, s tím, že jsme se zaměřili na jejich bezproblémový a rychlý přesun do arény a na zajištění bezpečnosti veřejnosti a ochranu majetku,“ sdělil velitel opatření a náměstek policejního ředitele zodpovědný za oblast vnější služby Petr Dušek.

„Fanouškům jsme opět připomínali zákaz používání pyrotechniky, která je zakázána nejen během sportovního utkání, ale i při cestě na zápas či při návratu z něj. Zaměřili jsme se i na zajištění bezpečnosti a plynulosti dopravy nejen v okolí arény, ale také po celém městě. V době přesunu fanoušků na stadion i zpět docházelo ke krátkodobým dopravním omezením. V průběhu opatření jsme zaevidovali celkem šest případů protiprávního jednání,“ doplnila policejní mluvčí Magdaléna Vlčková.

Nepřehlédněte: Pokémoni se vracejí na plné pecky. Do Hradce za nimi dorazily stovky lidí

Zdroj: Stanislav Ďoubal