„Připravili jsme speciální choreo na podporu klubu, je to překvapení, poprvé ho uvidí fanoušci zřejmě o první komerční přestávce utkání. Je to zaměřené na Pardubice,“ říká trochu tajemně jedna z členek fanklubu. Hradečtí hokejisté v sérii hrané na čtyři vítězná utkání prohrávají 0:2. „Věříme, že se série otočí. Klukům věříme, víme, že na to mají,“ dodává hradecká fanynka.

Úterní utkání začíná v sedm večer a dvě hodiny dopředu klub připravil pro své příznivce překvapení. „Dvě hodiny předem bude otevřená fanzóna před stadionem, kde nebude chybět třeba foodtruck s burgery,“ láká hradecké věrné za hokejový klub Daniel Krátký. V jednom ze stánků si budou moci děti třeba vyrobit odznáčky.

Bezmála sedmitisícová ČPP Aréna je takřka vyprodaná. Odpoledne zbývala v online předprodeji poslední stovka vstupenek na stání a další vstupenky pro děti. „Během vstupu na stadion budou probíhat důkladné osobní prohlídky, proto by všichni fanoušci měli dorazit s dostatečným časovým předstihem, aby se vyhnuli případným frontám,“ upozorňuje klub na svých webových stránkách. Brány stadionu se otevřou 90 minut před začátkem zápasu.

Fanoušci HC Dynamo Pardubice při hokejovém utkání druhého čtvrtfinále play off Tipsport extraligy mezi HC Dynamo Pardubice (v bíločerveném) a Moutfield HK v pardudubické enteria areně.
Pardubice vs. Hradec: Derby fanoušky láká k rekordním sázkám, vsadili už miliony

Každé východočeské derby provází jiskřivá atmosféra, a tak na utkání dohlédne státní i městská policie. Veřejný pořádek bude hlídat nejen u stadionu, ale také v celém městě. „Důraz budeme klást i na dohled nad bezpečností a plynulostí provozu ve městě,“ slibuje za hradecké policisty Magdalena Vlčková.

Před samotným utkáním, ale i po něm je třeba počítat s dopravními komplikacemi u ČPP Arény, ale také na příjezdech k ní. „Všechna opatření budou nastavována individuálně, a to v návaznosti na průběžně získávané poznatky. Cílem však zůstává zajištění bezpečí nejen pro návštěvníky hokeje, ale i pro ostatní občany města,“ dodává mluvčí Policie ČR. Magdalena Vlčková také upozorňuje na městskou vyhlášku, která zakazuje používání pyrotechniky.

Mohlo by vás zajímat: Dynamo urvalo i druhý zápas. V euforickém závěru vystřelil výhru Kousal

Zdroj: Tomáš Mach