Po osmi letech se probouzí  k životu rezidenční projekt Nové Farářství.

Celkem dvě stě nových bytů v jedenácti nízkých viladomech situovaných 
v lokalitě Farářství na pomezí Václavkovy ulice začala původně připravovat investiční společnost J & T Real Estate. To se psal rok 2008.

Pak přišla finanční krize 
a vize nového sídliště zapadala prachem. Vše se změnilo na začátku letošního roku, kdy se do projektu vložila hradecká stavební 
a developerská firma Stako.

„Chtěli jsme rozšířit naši nabídku kvalitního nového bydlení v metropoli a tento projekt se nám z tohoto hlediska zdál velmi vhodný. Proto jsme ho koupili," řekl Deníku ředitel společnosti Petr Kulda s tím, že původní koncepce byla dobrá, ale vyžaduje dopracovat tak, aby reflektovala filozofii společnosti a byly dodrženy standardy a principy, které má nastavené pro tvorbu moderního bydlení.

„V současné době aktivně pracujeme na projektu 
s důrazem na optimalizaci vnitřního uspořádání jednotlivých bytů proto, abychom v co možná nejkratší době získali stavební povolení a mohli tak zahájit výstavbu prvních objektů," upřesňuje Petr Ptáček, který je ve firmě Stako zodpovědný za vedení developerských projektů.

Investor má podle svých plánů v úmyslu zahájit realizaci i prodej bytů již letos na podzim. S ohledem na celkový rozsah projektu, 
na ploše o velikosti téměř tří hektarů, bude projekt rozdělen do několika dílčích etap, poslední fáze podle prvních odhadů má skončit do pěti let.

V Hradci se staví jako o závod

Hradec Králové - Pokud se podaří plán hradecké společnosti Stako a na podzim začne s výstavbou Nového Farářství, stane se tento projekt, který počítá s jedenácti bytovými jednotkami, dalším z mnoha, které nyní v krajské metropoli rostou. Po dlouhé době totiž zažívá Hradec Králové stavební boom.

Největším projektem, který ve městě v současné  době vzniká, je Rezidence Na Plachtě. Prvních 85 bytů, které se ve dvou etapách 
od loňského jara staví v královéhradeckých Malšovicích poblíž přírodní památky Na Plachtě a byly nabídnuty k prodeji, už je rozebráno. Zájemcům 
o bydlení v atraktivní lokalitě tak zřejmě nevadí výhled na skladovací prostory továrny na piána, ani vysoká prodejní cena.

Po bytech typu 4+kk, které stály kolem pěti milionů korun, se totiž doslova zaprášilo. „Zájem o bydlení v této lokalitě je skutečně velký," potvrdil šéf investorské společnosti Martin Kubišta. I proto se nová čtvrť jen s pár desítkami bytů nespokojí, do budoucna by se měla masivně rozrůst a nabídnout lidem přes čtyři sta bytových jednotek. Živo ale začne být u Plachty už brzy, prvních 47 bytů se totiž začne plnit letos v létě.

Součástí areálu by kromě dvacítky čtyřpodlažních viladomů bude také dětské hřiště, odpočinkové zóny a nově vysazená zeleň.

Třebeš hlásí: „Vyprodáno!"

Téměř vyprodáno hlásí také nový Dům služeb Třebeš, který od loňského jara vyrůstá u konečné zastávky Podzámčí. „Koncept projektu spočívá ve vytvoření jednoho místa, které sdruží řadu specializovaných obchodů nabízejících kvalitní potraviny zejména od malých českých farmářů, ale také luxusní potraviny ze zahraničí s důrazem na Evropský region. Jedná se o formu celoročního trhu, důležitou a chybějící alternativu ke stávajícím prodejnám s potravinami," uvádějí developeři.

Protože ve středu mají děti svůj svátek, nechali jsme je okomentovat naši zprávu.
„Chtěl bych bydlet ve 12. patře, abych měl hezký výhled. A v bytě nesmí chybět záchod s koupelnou."
(Vojtěch Svoboda, 7 let)