V sobotu v Gayerových kasárnách v Hradci Králové už mohli zájemci koupit první dýně od místních pěstitelů. Některé dosahovaly úctyhodné váhy, za 15 korun jste mohli pořídit i menší, okrasné. Kromě dýní a další sezónní zeleniny a ovoce byl stále k dispozici výběr z uzenin, mléčných výrobků, výrobků z brusinek a rakytníku nebo sladké a slané pečivo. Farmářské trhy by se měly v Hradci konat až do listopadu.

Nový akademický rok zahájí biskup

Hradec Králové - Nový akadamický rok zahájí slavnostní mší svatou ve středu 30. září v královéhradeckém kostele Nanebevzetí Panny Marie biskup Jan Vokál. Bohoslužba začíná v 19.30 hodin. Mší startuje také nový školní rok setkávání vysokoškoláků v klubu Salaš. „Naším posláním není být „servisní organizací" zajišťující „náboženské potřeby" studentů a pedagogů hradeckých vysokých škol, ale vytvářet živé společenství pro sdílení našich radostí i starostí. A přitom zažít spoustu legrace a zábavy stejně jako duchovních impulsů a zážitků," zve na pravidelní schůzky hradecký akademický klub Salaš.

Dobrá zpráva…pro všechny

Hradec Králové - Výstava Oblastní charity Hradec Králové na téma Život s postižením - otevřeme srdce pomoci, ohleduplnosti, radosti a lásce je k vidění v budově krajského úřadu až do soboty 3. října. Na výstavu přispěly svými obrázky děti ze škol v krajském městě i ze širokého okolí. Nejlepší obrázky byly odměněny zajímavými cenami.