Už teď jsou však jisté tyto zahraniční star:

Biffy Clyro – Drsná rocková kapela šmrncnutá punkem. I tak by se dalo popsat skotské trio, které patří k nejlepším skupinám současnosti. O jejich energii by mohli vyprávět návštěvníci listopadový koncert v Praze. Jako  předskokany si je vybrali i hvězdní The Rolling Stones nebo Red Hot Chilli Peppers.

Asian Dub Foundation – Styl této americké kapely se prakticky nedá jednoduše popsat. Je to zkrátka jeden velký mix:  drum'n'bass, reggae, jungle ale i punk. Tahle partička se  návštěvníkům  RfP představila už v roce 2001.

Tom Odell – Blonďatý fešák z Británie boduje hlavně v zahraničí. V Česku se zpěvák a pianista představil při podzimním pražském koncertě. Romantický klavírista potěší asi hlavně dívky. I když… Singl Another Love, který strmě stoupá po žebříčcích hitparád, musí zaujmout snad každého.

Molotov Jukebox – Šestičlenná britská kapela zavítala na RfP už v roce 2012. Energická skupinka se posluchačům se vryje do paměti hlavně díky své frontmance. Natalie Tena nejen zpívá, ale známá je spíše jako herečka – ztvárnila roli Nymfadory Tonksové v Harry Potterovi a zahrála si i v populární Hře o trůny.

We Came As Romans – Rock for People si drží image žánrově pestrého festivalu. Proto i pozvánka pro americkou skupinu We Came As Romans, kterou prý nejlépe charakterizuje výraz metalcore. Tedy trošku drsnější muzika.

Rozebráno je už víc než šest tisíc vstupenek
- Po vstupenkách se jen zaprášilo. Aniž by ještě pořadatelé zveřejnili interprety, prvních šest tisíc lístků za zvýhodněnou cenu lidé rozebrali během několika dní.

- Nyní se dají lístky koupit za 1390 korun, cena bude postupně narůstat. Lístek na místě vyjde bez desetikoruny na dva tisíce.

- Loni na festival zavítalo třicet tisíc lidí. Co do návštěvnosti tak byl Rock for People největším festivalem v kraji. Hned po Hip Hop kempu, na který přišlo dvacet tisíc lidí.

- Proč tak vysoký zájem? I kvůli organizátorské péči. Loni, kdy na koncertech panovalo obrovské vedro, měli lidé k dispozici balenou vodu za rozumnou cenu 20 korun za 1,5 litru. Pitná voda byla i v umývárnách. Maličkost, která potěší. Na jiných festivalech bývá s vodou problém.

- Největší hvězda loňského ročníku? Jednoznačně Karel Gott. Na Rock for People by tohle jméno hledal asi málokdo – Karel přesto zabodoval a slavil větší úspěch než leckteré monstrózní zahraniční skupiny.

- Kdo zazáří letos? Organizátoři zatím své fanoušky napínají. Původně měli kapely zveřejnit na přelomu roku, začali s tím však až v posledních dnech.

Veronika Skřivanová, Jakub Vrba