Zpátky na Tyla

Žádné další koncerty pod střechou. Rozsáhlá rekonstrukce budovy Gymnázia J. K. Tyla totiž skončila a oblíbený festival se vrací na domácí půdu. „Po dvou ročnících se vracíme zpět do areálu gymnázia a neuvěřitelně se těšíme. Je to jako návrat domů po strašně dlouhé době," směje se jeden z pořadatelů Jan Michálek.

„Tylovky" letos slaví už osmý ročník a stojí za nimi výhradně absolventi gymnázia: „Jsme bývalí studenti Gymnázia J. K. Tyla a festival pořádáme od maturitního ročníku. Chceme mu zachovat vztah ke studentům, takže momentálně navazujeme spolupráci se současnými studenty gymnázia, kteří se do budoucna budou na festivalu značnou měrou podílet. Tylova léta by měla zůstat festivalem pořádaným studenty, oslavou této překrásné budovy i gymnázia a především místem, kde se budou společně bavit všechny generace absolventů, studentů a kantorů," říká další z pořadatelů Otakar Hypš

Hradec v pátek rozpulzují také kluci z Glad for Today nebo Wild Tides. Potkat tam můžete i tvůrce unikátního projektu Lidé Hradce Králové. Lístky koupíte v předprodeji za 150 korun, na místě pak za 199 korun.

Michaela Zumrová