"Situace je taková, že lidé to už nehodlají dále tolerovat, pokud se nic nezlepší, nezbude než postupovat soudní cestou," řekl člen petičního výboru Ladislav Mojžíš. Lidé tvrdí, že nejsou proti konání festivalu, vadí jim pouze velký hluk a nepořádek. Pořadatelé festivalu se hájí, že s lidmi z okolí opakovaně jednali, zatím se jim ale nepodařilo najít dohodu.

"Uvažovali jsme o kompenzaci pro místní obyvatele. Momentálně ale usilovně hledáme nové místo pro festival, který v areálu Bojiště asi letos končí," připustil Věchet.

Trutnovští radní vzali petici na vědomí. "Obyvatelé i organizátoři by měli mít větší snahu najít větší prostor pro případnou dohodu. Pořadatelé by mohli nabídnout lidem nějakou kompenzaci za to, že ten víkend nebudou ve svých domovech," řekl starosta Trutnova Ivan Adamec.

Letošní ročník nejstaršího tuzemského rockového festivalu pod širým nebem se v Trutnově uskuteční předposlední víkend v srpnu, jeho letošní ročník pořadatelé věnovali bývalému prezidentovi Václavu Havlovi. Kromě desítek rockových formací se na podiích v Trutnově představí například cikánská dechovka Boban Markovic Orkestar známá z filmů Emila Kusturici.