Ale pro lidi z okolí znamená festival Pleasure Island, který má trvat od zítřejšího poledne do nedělního rána, jediné – vydatnou dávku hluku, kterou opět budou muset snášet.

„Jednali jsme na městě i s vedoucím Festivalparku, panem Maliníkem. Má jít o největší zátěž pro okolí, hrát se bude až do pěti ráno. Za souhlas nám byla přislíbena finanční kompenzace ve výši 150 tisíc korun, což jsem projednala v komisi a podmínky jsme přijali. Již na nedávném Rock for People se rovněž konala měření hluku a tato studie, která se bude později vyhodnocovat, by měla pomoci od nízkých frekvencí hlasitosti hudby. Pan Maliník žádá o další smlouvu, takže se bude dál rozhodovat, ale myslím si, že ne všechno bude v pořádku,“ uvedla předsedkyně komise samosprávy rusecké městské části Klára Barešová.

„Máme schválené, že hudba bude moci hrát do pěti ráno, ve stanech a hangárech do šesti. Jsme v kontaktu s městskou policií i s lidmi z okolí, kterým jsme do schránek dali upozornění o zvýšené hladině zvuku. Pokud by byly výrazné stížnosti, jsme schopni situaci řešit, ovšem záleží i na dalších faktorech. Navíc z výtěžku akce bude mít okolí druhotný benefit, takže snad občané na čas přimhouří oči i uši,“ sdělil Martin Kučera ze společnosti United Music, která se na organizaci akce Pleasure Island podílí.

Ve střehu budou během festivalu i hradečtí strážníci. „Průběžně budou v okolí kontrolovat dodržování veřejného pořádku, případně usměrňovat dopravu. Do areálu však vstupovat nebudou, tam budou akci zabezpečovat pořadatelé. Leda že by došlo k nějakým větším problémům,“ přiblížila mluvčí městské policie Eva Čížková.

Na lince 156 lze očekávat i stížnosti na hluk od lidí z okolí. „Je to běžná letní akce, takže asi nějaké budou. My však nemáme patřičné měřicí zařízení. Ale můžeme kontaktovat organizátora, aby hudbu ztišil. Takový případ může nastat v noci,“ dodala Čížková.

Hlavní program festivalu:

Illusions Main stage:
13.00
Bontrip vs Tripmain vs Brian
16.00 Sharam Jey
18.00 Michael Burian
19.45 Avicii
21.30 Tocadisco
23.15 Jerome Isma Ae
01.00 Paul van Dyk
03.00 Markus Schulz

Hudební produkce bude probíhat i v dalších stanech a hangárech, které ponesou názvy: Techno Masters (od 12.15 do 6.00), Pure Trance (14.00 – 6.00), Reset Hardstyle (13.00 – 5.00), Mecca (12.00 – 5.00), Studio 54 (12.00 – 6.00), Fabric (14.00 – 5.30).