Další dva festivaly, které se měly nově představit na hradeckém letišti, hlásí svůj konec aniž by vůbec kdy začaly.

Taneční Cosmic Trip ani neobvyklý adrenalinový Metal festival se zahájení nedočkají. Organizátoři je raději zrušili.

„Na přípravu nebylo nakonec tolik času, kolik by bylo potřeba. Některé věci nebyly úplně dotažené do konce, a tak jsme raději akce zrušili,“ vysvětlil za organizátory Martin Boltík.

Přitom ještě na začátku května měla pořadatelská agentura WTF Entertainment ambiciózní plány. Tehdy byly na programu jednodenního festiválku adrenalinových sportů, Metal festu, naplánovány exhibice profesionálních jezdců naFMXaBMXkolech. Neměly chybět ani Monster trucky a uprostřed areálu měl vyrůst sněhový svah pro snowboardovou show.

„Je to naprosto nový typ zábavy, který na festivalové scéně chybí. Proto jsme se jej rozhodli zorganizovat,“ uvedla tehdy Barbora Vokatá.

Pořadatelé však nechtěli dopadnout jako organizátoři Happy Days festu, který byl kvůli nízké návštěvnosti ukončen po třech dnech.

„Nechceme, aby byl první ročník krachem a ovlivnil tak možné další ročníky festivalu,“ vysvětlil Boltík.

Lístky, které se již prodávaly, byly staženy a lidem se vrátily peníze.

„To už je všechno v pořádku. Rozhodně bychom chtěli festivaly uspořádat v příštím roce. Budeme již počítat s delším časem,“ dodal Martin Boltík.

Radek Maliník jako provozovatel Festivalparku a zároveň spoluorganizátor festivalů uvedl, že není cílem, aby se v areálu konaly desítky akcí.

„Chceme, aby byly především kvalitní a zajímavé pro lidi,“ uvedl.