Letním akcím v Hradci Králové jako již tradičně vévodí festival Rock For People. Ten se v Parku 360 uskuteční v termínu od 12. do 15. června a nabídne širokou škálu mezinárodních hvězd i vystoupení lákavých domácích jmen. K největším jménům patří elektronické legendy The Prodigy, pop-punkové hvězdy The Offspring, svého času idol teenagerů Avril Lavigne nebo na pódia se navrátivší Dogstar, v jejich řadách působí herec Keanu Reeves.

„Vystoupení kapely Dogstar s hvězdným Keanu Reevesem za baskytarou je pro mě opravdový splněný sen. Kapelu jsme se totiž snažili pozvat už v devadesátých letech, ale tehdy se nám to nepodařilo a kapela pak na dlouhých téměř 20 let nebyla aktivní. O to větší máme radost, že se to konečně podařilo. Účast kapely Dogstar a Keanu Reevese na festivalu Rock for People bude jistě nezapomenutelným zážitkem jak pro hudební, tak filmové fanoušky,“ okomentoval vystoupení unikátní kapely ředitel festivalu Michal Thomes.

Z aktuálně žhavých jmen si slouží vypíchnout Youngblood, Bring Me the Horizon, frontman loňských headlinerů Slipknot Corey Taylor, který přiveze své sólové album. Sám za sebe přijede Kerry King, tedy kytarista thrashmetalových Slayer. Velkolepou oslavu třiceti let na scéně nabídne domácí stálice Vypsaná Fixa.

Ed Sheeran zahraje dvakrát

Stejný tým, který stojí za festivalem Rock For People, přiveze do Hradce největší hudební událost roku ve východních Čechách. Hned ve dvou termínech, 27. a 28. července zde totiž zahraje Ed Sheeran. Jak připomíná ředitel pořádající agentury Michal Thomes, koncerty nanabídnou pouze hudební zážitky.

Zdroj: Jiří Fremuth

Jaké další zážitky nabídne nejen Rock For People, ale i další akce na Hradecku? Dočtete se níže.

„Koncerty v Parku 360 přináší úplně nový komplexní zážitek s nadstandardním komfortem. Jedná se o unikátní model, který v rámci aktuálního turné nemá obdoby,” říká ředitel pořadatelské společnosti Ameba Production Michal Thomes. Pro návštěvníky se podle Thomese chystá pestrý doprovodný hudební i nehudební program už od dopoledních hodin.

„Bude připraveno několik možností ubytování, skvělá gastronomie ale i třeba kyvadlová doprava z centra Hradce Králové,” dodává.

Chvění. Tekutost. Rovnováha

Poslední červnový týden přiláká do Hradce Králové divadelníky z Česka i zahraničí. Mezinárodní divadelní festival Regiony se uskuteční už po 29. a letošní téma shrnují tři slova: chvění, tekutost, rovnováha. „Reflektuje neustálou proměnu a dynamiku současné společnosti. Vybízí k přemýšlení o tom, jak pevnost a stálost mohou koexistovat s neustálou změnou a adaptabilitou. Program festivalu se zaměří na představení, která zkoumají tyto koncepty skrze různé umělecké formy a nabídnou divákům možnost prožít jedinečné momenty chvění a rovnováhy,“ popisují organizátoři.

Festival Regiony se v Hradci Králové bude konat opět na konci června.
Chvění, tekutost, rovnováha. Divadelní festival Regiony odtajnil svůj program

Festivalové dny budou nabité stovkami představení od umělců z České republiky i zahraničí. Do Hradce Králové zavítají tvůrci ze Slovinska, Belgie, Bulharska, Itálie, Portugalska či Slovenska. Na čtyřiceti místech v celém Hradci Králové se uskuteční více než 300 představení a koncertů.

Folklor, pivo, motory

Obě sousední krajská města propojí Foklórní festival Pardubice - Hradec Králové. V Hradci se festival zastaví ve dvou pořadech: V sobotu 8. června od 14 hodin v Žižkových sadech, kdy zde vystoupí zúčastněné soubory a ten samý den večer od půl páté s programem scénického folklóru. Program zamíří i na Šrámkův statek.

Už podvanácté do Hradce zamíří také milovníci zlatavého moku. Festival Pivní rozjímání se koná 6. června. Na akci, která se uskuteční v Žižkových sadech. je vstup volný. Na populární akci naváže novinka, Hradecký Ale Fest. Ten poslední srpnový den přiveze na Náměstí osvoboditelů přehlídku svrchně kvašených piv.

Na své si přijdou i příznivci motorů. V červnu (28. 6. až 30. 6.) a září (6. 9. až 8. 9.) se do kempu Stříbrný rybník sjedou majitelé karavanů. Akci pro ně připravuje hradecký 1. Český caravan club. Na stejném místě se uskuteční také 34. ročník Srazu Škodovek na páteřovém rámu, který nabídne desítky neblýskaných retro automobilů značky Škoda.

Mohlo by vás zajímat: Místo pobočky mobilní pošta. „Je to sviňárna,“ rozčiluje se starostka Libřic

Zdroj: Deník/Jiří Fremuth