Jedenáct dní nabitých hudbou, tancem a divadlem. To je festival Happy Days, který se letos v červenci představí poprvé na Královéhradeckém letišti.

„Chtěli jsme uspořádat něco úplně jiného než je klasický festival. Není to jen ´víkendovka´. Lidé by se měli přijít bavit a celý týden žít hudbou a zábavou. Happy Days je prázdninové městečko zábavy vytvořené pro kulturní vyžití, relaxaci, regeneraci a osvěžení,“ řekl na úvod za organizátory, společnost Culture for life, Robert Kernaševič. Doplnil také, že krajskou metropoli si pořadatelé vybrali proto, že areál letiště je naprosto ideální, lidé v Hradci jsou velmi příjemní a dostupnost města ze všech směrů je bezproblémová.

Festival odstartuje svůj „našlapaný“ program 17. července a na pěti pódiích vystoupí více než 550 kapel a hudebníků. Návštěvníkům se představí také přes 50 divadelních spolku, ať už z řad profesionálů nebo amatérů. Vyzkoušet si budou moci adrenalinové sporty, které se v areálu letiště nabízejí. Mezi ně patří skok padákem nebo let v balónu.

Příchozí se mohou těšit na jednu exkluzivní kapelu za druhou a to nejen z řad domácích interpretů. „Ze zahraničí máme již nasmlouváno 35 kapel. Není to však konečné číslo a navíc největšího tahouna festivalu teprve představíme,“ poznamenal trochu tajemně Kernaševič.

Happy Days nabídne také úplně nové tváře hudební scény. „Všechny festivaly jsou ve své podstatě stejné. Většinou vystupují i ti samí interpreti. Právě proto jsme chtěli přijít s něčím úplně novým a představit také méně známé avšak kvalitní kapely,“ dodal.

Z velkých hvězd se mohou návštěvníci těšit na Dana Bártu, Tata Bojs, Lenku Dusilovou, britské Fun–da–mental, na méně známé německé Green frog feet nebo na alternativní americkou špičku Lydii Lunch.

Lístky jsou v prodeji již nyní, kdo si však koupí vstupenku v květnu, získá bonus navíc. „První dva tisíce lidí, kteří si koupí lístek v květnu budou mít volný vstup na celý příští ročník festivalu zdarma. Cena je nyní 555 korun, ale čím víc se bude blížit termín zahájení, tím bude vyšší. Na místě pak budou lístky k dostání za 888 korun na celou dobu konání festivalu,“ dodal Kernaševič.

Seznam festivalů plánovaných letos v areálu letiště:

Areál letiště nabídne v tomto roce sedm velkých festivalů, které již na svém zasedání schválila rada města. Přehled termínů nabízíme níže.

 Tunning fest, 20. – 21.6.

Pořadatelem je společnost Retro 2000. Více informací na www.tuningfest.cz

Rock for People, 2.–5.7.

Pořadatelem je společnost Ameba production. Více informací na www.rockforpeople.cz

Happy Days, 17. – 27.7.

Pořadatelem je společnost Kultura pro život. Více informací na www.happydays.cz

Cosmic Trip, 2.8.

Pořadatelem je společnost WTF Entertainment spolu s Retro 2000. Více informací na www.cosmictrip.cz

Extreme sports festival, 8.–9.8.

Pořadatelem je společnost WTF Entertainment spolu s Retro 2000. Webové stránky zatím nejsou spuštěny. V příštím díle infobloku budou doplněny

Hip Hop Kemp, 21.–24.8.

Pořadatelem je společnost Retro 2000. Více informací na www.hiphopkemp.cz

Truck Fest, 12.–14.9.

Poředatelem je Agentura CTM. Více informací na www.truckfest.cz (sir)