Správa nemovitostí Hradec Králové (SNHK) za léto opravila podlahu jeviště hradecké Filharmonie o přibližné velikosti 120 m². „Podlaha je z přední části ohraničena otevřeným okrajem jeviště ve tvaru části elipsy, v zadní části pak podlaha navazuje na zadní jeviště z masivních prken z měkkého dřeva. V přední části se nachází hydraulicky výsuvné orchestřiště ve tvaru obdélníku se zaoblenou delší stranou,“ popsala SNHK na svém webu.

Na staré vrzající podlaze přední části SNHK vyměnila rošt a nový povrch byl opatřen masivními dubovými parketami do stromečku a nátěrem zátěžového laku kvůli snadné údržbě. „Do nové podlahy bylo vytvořeno 6 otvorů s poklopy pro ukotvení elektro a audio instalace. V zadní části o velikosti zhruba 144 m² byla prkna zbroušena a opatřena novým černým matným nátěrem tak, aby při nasvícení nevznikaly odlesky,“ uvedla k opravám příspěvková organizace města.

Koncert Filharmonie Hradec Králové pod širým nebem přilákal ve středu tisíce lidí, kteří doslova ucpali Tyršův most a obě strany řeky nad ním. Podívejte se:

Zdroj: Zdenka Gelnarová

Práce se uskutečnily od 17. července do 16. srpna a stály 785 tisíc korun bez DPH.

SNHK současně realizovala také investiční akci magistrátu města, a to doplnění vlhčení do stávajících vzduchotechnických zařízení pro prostory jeviště a hlediště hlavního sálu Filharmonie. 

„Vlhkost vzduchu má totiž významný vliv na životnost koncertních nástrojů, a tak byly do vzduchotechnického zařízení přidány zvlhčující jednotky a do prostoru jeviště a hlediště instalována čidla pro kontrolu a regulaci vlhkosti vzduchu a množství CO2,“ vysvětlila Správa nemovitostí.

Tato zakázka stála téměř 1,7 milionu korun.