Flošna startuje šestou sezonu

Hradecká Flošna otevírá už příští týden. „Přesně v den pátých narozenin areálu Koupaliště Flošna bude v 10 hodin dopoledne zahájena letní sezóna 2015. 20. květen 2010 byl dnem, kdy mohli návštěvníci poprvé vyzkoušet bazény na Koupališti Flošna a v letošním roce si mohou začít užívat jejich průzračnou vodu již pošesté," popisuje Jaroslava Bernhardová, ředitelka Správy nemovitostí Hradec Králové, které hojně navštěvovaný vodní areál provozuje.

Na milovníky vodních radovánek čeká letos horká novinka v podobě minitobogánu Kobra v dětském bazénu. „ Nový minitobogán bude mít nástupní plochu mimo bazén a v dětském bazénu bude pouze dojezd, aby byla zachována co největší vodní plocha. Pro nejmenší návštěvníky to znamená, že od poloviny června se budou moci projet na dvou oblíbených minitobogánech," slibuje Bernhardová. V plánu je i vodní desetimetrová fóliová skluzavka do plaveckého bazénu, která bude k dispozici podle počasí a aktuálního počtu návštěvníků v plaveckém bazénu.

Kromě tobogánu je nový i ceník, který oproti loňskému roku o něco podražil. Ještě minulé léto dospělý v hlavní sezoně zaplatil za celodenní vstup 115 korun, při platbě čipovými hodinkami 92 korun. Letos je to o pětikorunu víc. Ve vedlejší sezoně, která potrvá zhruba do poloviny června, je vstupné zvýhodněné. Vyjde na 60 korun, s hodinkami na 42. Loni šlo o 50, respektive 35 korun.

Chlumecký areál otevře v červnu

Otevření plánuje i chlumecké koupaliště. Zatím počítá s termínem 13. června. Celodenní vstupné zde vyjde na 50 korun.