Jakmile se oteplí, můžete do bazénů. „Flošna je k otevření nachystaná už nyní," potvrzuje Magdaléna Vlčková, mluvčí hradeckého magistrátu. Návštěvníci si po otevření mohou užívat vedlejší sezónu. Její výhodou je výrazně nižší vstupné než v hlavní letní sezóně, celodenní vstupné činí 50 korun v hotovosti a 35 korun při platbě čipovými hodinkami. Rovněž otevírací doba je upravena od 10 do 17 hodin. Děti do 120 centimetrů mají stále vstup zdarma.

A kdy začíná hlavní sezona? „Nemáme to přesně na den, řídíme se počasím. Pokud vystoupají stálejší teploty i v noci, začíná hlavní sezona. Obvykle je to koncem května," vysvětluje Jan Konvalinka, šéf koupaliště.

Vstupné na Flošnu by mělo být stejné jako loni. Došlo jen k drobným úpravám u hodinového vstupného a vstupného při nočním koupání.

Letošní novinka: dynamická lajna

Letos se koupající mohou těšit na novinku, která se jmenuje Slackline. „Jde asi o dva a půl centimetrů silný placatý provaz, který natáhneme přes padesátimetrový bazén a lidé ji mohou přebíhat. Dělají se na tom i salta," popisuje atrakci Jan Konvalinka.

Jinak se současná nabídka koupaliště rozšiřovat nebude. „Myslím, že nabízíme snad už skoro všechno, co se dá," říká šéf Flošny. V areálu jsou i sportoviště, je možné využít aqua aerobik a aqua zumbu. Nechybějí ani programy a atrakce pro ty nejmenší.