Nově nebude hodinové vstupné omezeno na odpolední či večerní hodiny jako doposud, ale bude ho možné  využít po celý den. „Vycházíme tak vstříc četným požadavkům návštěvníků z loňského roku, navíc by měla Flošna nahradit v kondičním plavání z důvodu rekonstrukce dočasně zavřený padesátimetrový krytý plavecký bazén,“ objasnila Jaroslava Bernhardová ze Správy nemovitostí Hradec Králové, která koupaliště provozuje. Za hodinu plavci zaplatí 35 korun.

Ve srovnání s loňskou sezonou by na Flošně letos mělo začít odpolední zlevněné vstupné platit o hodinu dříve, a to již od 16 hodin.

Ceník letního koupaliště Flošna je podobný jako byl v loňském roce, jen jednotlivé vstupné placené v hotovosti, městskou kartou a čipovými hodinkami je oproti minulému roku zvýšené o 10 korun.

Zatímco vloni otevřela Flošna pro zájemce brány 20. května, letos to může být mnohem dříve. Konečné slovo však bude mít počasí. „Všechno připravíme na 1. května, takže jakmile bude po tomto datu hezky, otevřeme,“ slíbila Jaroslava Bernhardová.

V průběhu května však ještě nebude v bazénech kvůli očekávané slabší návštěvnosti ohřívaná voda. To, že je voda v bazénech chladnější návštěvníci poznají hned u vchodu na výrazně nižším vstupném. Celodenní pobyt v areálu placený v hotovosti přijde v tomto období na pouhých 30 korun, při platbě městskou kartou návštěvník zaplatí 25 a prostřednictvím čipových hodinek pouze 20 korun.