Foglarova ulička s muzeem skautingu, která měla být chloubou města, možná skončí u soudu. Pokud zastupitelé neodsouhlasí vyplacení 527 tisíc společnosti Foglarova ulička, chtějí se autoři projektu soudit.

„Jsou to peníze pro architekta, který pracoval na studii. Po zaplacení by se stala majetkem města. Jestliže bude rozhodnutí negativní, zkusíme mimosoudní vyrovnání, a v případě neúspěchu podáme žalobu. Podle právníků, které jsme oslovili, bychom měli spor vyhrát,“ řekl ředitel Foglarovy uličky Antonín Suchánek.

Hradečtí zastupitelé před rokem odsouhlasili, že město na přípravu uličky věnuje milion korun. Primátor Otakar Divíšek ale smlouvu nepodepsal a zastupitelé nakonec podporu projektu zrušili. Foglarovci však mezitím do příprav investovali statisíce.
Jedním z argumentů vedení radnice bylo, že projekt je v rozporu s územním plánem města. Vedoucí odboru hlavního architekta magistrátu Petr Brůna však tvrdí opak.

„Po architektonické stránce by projekt přese mě nepřešel, ale změna plánu podle stavebního zákona nebyla potřeba.“

Vrácení peněz už odmítli radní. Primátor Otakar Divíšek přesto Deníku řekl, že město Foglarovu uličku nadále podporuje. „Ale musí jít o solidní snahy jejích zástupců. Záměr byl, že seženou peníze od sponzorů, od Unie a město případně dofinancuje zbytek. Situace se však obrátila proti městu.“

(Více ve videozáznamu.)