Její děkan Josef Hynek ve čtvrtek slavnostně převzal fontánku Filtermac, z níž si studenti a zaměstnanci mohou natočit perlivou či neperlivou vodu do vlastní láhve nebo recyklovatelného pohárku. Nemusí si tedy kupovat vodu v plastových lahvích, a šetří tak životní prostředí. Jako sponzor akci zaštítila firma Quadient, která hradí náklady na provoz.

Do projektu Voda pro lidi, který školám a firmám zajišťuje zdarma čerstvou mikrofiltrovanou vodu zdarma, se zapojila také hradecká Fakulta informatiky a managementu.Zdroj: archiv UHKFiltramac byl na fakultě instalován už před rokem a podle vedení školy si jej studenti rychle oblíbili. Podle množství načepované vody se odhaduje, že díky fontánce se ušetřilo více než 1,5 tuny PET lahví.

Vedle dodržování pitného režimu a ochrany životního prostředí má fontánka i další výhody. „Čas od času se tady tvoří fronty, a to je prima, protože fronty podporují komunikaci, což fakultě pomáhá,“ řekl s úsměvem děkan Hynek

Automaty Filtermac využívají i další české vysoké školy. „Díky zájmů studentů i zaměstnanců ušetří k dnešnímu dni asi 180 000 PET láhví měsíčně,“ uvedl zakladatel projektu Filtermac Martin Václavík.

Oslavy volebního vítězství hnutí ANO v Hradci Králové.
ANO nabídlo ODS post primátora