Vodotrysk v Žižkových sadech nutně potřebuje opravu. Podle technických služeb je v takovém stavu, že dokonce hrozí jeho vyřazení z provozu.
„Je na konci životnosti a opravy musí přijít na řadu co nejdříve. Největším problémem jsou průsaky. Voda mizí z bazénu i z akumulační nádrže, a pokud brzy nezajistíme opravu, bude nutné vodotrysk z technických důvodů odstavit,“ sdělil vedoucí správy městského mobiliáře, technických zařízení a vodního hospodářství Technických služeb Hradec Králové Vlastimil Ondráček.

Opravu vodotrysku správce plánuje na letošní rok, ale termín zatím nezná. „Nechali jsme si udělat předběžný posudek. Odhadované náklady se pohybují kolem dvou milionů korun,“ uvedl Vlastimil Ondráček. Technické služby proto žádají město o přidělení finančních prostředků na uskutečnění tohoto záměru.
Vodotrysk v Žižkových sadech je v nejhorším stavu ze všech šesti podobných zařízení, o která se v krajském městě technické služby starají. O〜statní by měly sloužit bez větších potíží a technici je v tomto týdnu po zimní odstávce postupně oživují.

V úterý se voda objevila v kašně na Malém náměstí i ve fontáně na Baťkově náměstí, včera k nim přibyla kašna u muzea. Dnes se naplní vodou kašna na Masarykově náměstí a zítra již zmíněný vodotrysk v Žižkových sadech. Jako poslední přijde na řadu předloni přestavěná fontána na Ulrichově náměstí, kterou technické služby zprovozní počátkem příštího týdne.

Podniku přibudou v dohledné době do správy další dvě vodní zařízení. Nová fontána se objeví na rekonstruovaném Riegrově náměstí u nádraží, atraktivní vodotrysk bude stát rovněž uprostřed uvažované kruhové křižovatky, která se má stavět u Koruny.