Forrest Gump přestal běhat, protože byl „unavenej", europoslanec Edvard Kožušník (ODS) skončí, až oběhne celou republiku, urazí 1300 kilometrů a vyběhá tak dost peněz na speciální zvedák pro Terezku Zoubkovou z Pardubic, která má dětskou mozkovou obrnu.

Rychlost i tlukot srdce běžce
Europoslanec Edvard Kožušník chce proběhnout celou republiku. Na jeho webu ho můžete sledovat on-line. V jaké výšce běží, jakou rychlostí, jak dlouho mu to trvá a dokonce i jak rychle tluče jeho srdce.

V neděli se zastavil ve Vysoké nad Labem, aby se pozdravil se starostou Jiřím Horákem a spolu pak pokračovali do Hradce Králové. „Běhat mě moc nebaví, ale tak pojedu aspoň na kole," přivítal starosta europoslance na fotbalovém hřišti.

V neděli se k běžci přidal i otec Terezky Michal. „Běžel se mnou až do Němčic," řekl Edvard Kožušník. Nedělním dnem měl europoslanec naběháno asi 560 kilometrů, a tím i vyděláno necelých třicet tisíc pro Terezčin zvedák. Z každého uběhnutého kilometru totiž právě na jeho nákup věnuje 50 korun. „Vždycky se ke mně po trase někdo připojí a kousek se mnou běží a pak se zase odpojí. Ve Svatobořicích Mistříně se za mnou rozeběhli místní hasiči, fotbalisté, děti…," líčí zážitky z cesty Kožušník.