Fortna je citlivým bodem hradecké dopravy, kde se ve špičkách tvoří dlouhé kolony. „Výsledkem této rekonstrukce má být nejen zkvalitnění veřejného prostoru, ale především zvýšení bezpečnosti chodců a cyklistů v této oblasti,“ žádá Hradečany o trpělivost primátor Alexandr Hrabálek.

Současně stavbaři opraví okolní chodníky, autobusové zálivy a Moravský most. Fortna bude od dubna zavřená i pro MHD a to znamená změnu jízdních řádů. "Trasy linek č. 2, 4, 16, 18, 19, 21, 23, 27, 33, 53, 54, 16Š a 23Š povedou po objízdné trase ulicemi Orlické nábřeží, Rautenkrancova a Jana Koziny. Pro cestující jsou také zřízené náhradní zastávky Zimní stadion v ulici Orlické nábřeží a Soud u budovy krajského soudu, zastavovat zde budou všechny projíždějící linky," vysvětluje mluvčí hradeckého magistrátu Kateřina Šmídová.

Desítky ukrajinských uprchlíků se ode dneška registrují v Hradci Králové nově v administrativní budově Královéhradeckého kraje Na Okrouhlíku.
FOTO: Hradecké centrum pro uprchlíky funguje nově u nádraží

Podrobné informace najdou lidé na zastávkách a stránkách dopravního podniku. Městská hromadná doprava by se mohla na původní trasy vrátit v září. Ostatní motoristé projedou Fortnou, už ve formě kruhového objezdu, zřejmě nejdřív na konci roku.