Ze tří nabídek nakonec Rada města vybrala společnost kolem bývalého hráče „votroků" Ivo Ulicha. Tomu chce v první fázi odprodat 20 procent akcií za 3,4 milionů korun (akcie klubu mají hodnotu 17 milionů). Konečné slovo bude mít zastupitelstvo.

Město také doufá, že Ivo Ulich nebude mít jen epizodní jednoroční úlohu a nakonec dojde i k další fázi prodeje. Tentokrát 51 procent akcií. Vše teď záleží na výstavbě nového stadionu. „S jeho stavbou chceme začít v únoru příštího roku. Demoliční práce na západní tribuně by měly začít již letos," uvedl náměstek primátora Jindřich Vedlich.

Pokud však k výstavbě nakonec nedojde, hrozí, že skupina investorů okolo Ivo Ulicha z celého projektu vycouvá a město bude muset opět začít kolotoč jednání s novými zájemci. „Ano, i to se může stát. Je zcela jasné, že pokud se nepodaří nový stadion vybudovat, tak zdejší fotbal nebude mít žádného partnera," řekl předseda představenstva klubu Jan Michálek, který ale dál věří, že vše půjde podle plánu a k 1. červenci příštího roku bude připravena smlouva na odprodej většinového podílu. Jestli v klubu dále setrvá i současný ředitel Richard Jukl, neví ani on sám. „Vše bude na novém vlastníkovi a jednání," uvedl.