Podle zákulisních informací by ale mělo být vítězem tendru sdružení firem Strabag, Geosan a D&D Elektromont. Radnice s ním však nesmí až do rozhodnutí antimonopolního úřadu podepsat smlouvu. Úřad se tendrem zabývá na podnět společnosti Porr.

„Chtěl bych poděkovat všem, kteří podpořili námi zvolený postup a díky kterému jsme se poměrně brzy dobrali výsledku. Vše nyní skutečně směřuje k tomu, že v Hradci Králové budeme mít reprezentativní multifunkční fotbalový stadion odpovídající nejen všem požadavkům, ale jeho návštěva bude příjemným zážitkem pro širokou veřejnost,“ okomentoval to primátor města Alexandr Hrabálek (ODS).

Investiční náměstek primátora Jiří Bláha vyjádřil víru, že Úřad pro ochranu hospodářské soutěže rozhodne ve prospěch ještě předtím, než dojde koncem března ke schválení vítěze zastupitelstvem. Slíbil také, že vítězný návrh již brzy představí veřejnosti. „V následujících dnech budou všichni účastníci požádáni o poskytnutí anonymizovaných vizualizací. Veřejnost tak bude mít možnost vidět, mezi jakými návrhy hodnoticí komise vybírala,“ doplnil náměstek primátora Jiří Bláha (ODS).