Jejich soužení připomínalo i boj hradeckých hráčů. Tři čtvrtě zápasu oslabeni (po vyloučení zkušené posily Adriana Rolka) nakonec domácí vydřeli remízu 2:2.

V šílené výhni to opravdu byl skoro boj o život… „Podle mě je na hřišti víc než čtyřicet stupňů," glosoval Luděk Jelínek, někdejší skvělý hradecký brankář.

Opravdu, zabijácké vedro muselo hráče ničit. Proto co chvíli odběhli k postranní čáře, kde se osvěžovali vodou. A rozhodčí v každém poločase nařídil další krátkou přestávkou. „Každý snáší teplo jinak. Nám ubývaly síly víc," tvrdil pardubický kouč Jiří Krejčí.

Ale zpět ke dvojici
v předlouhé frontě. Po půlhodině strávené v davu jeden
z nich povídá: „Vzdávám to." Druhý vydržel, ve frontě strávil dobrých sedmdesát minut – a pak si dal pivko. Bylo zasloužené, v zabijaáckém vedru, v němž se fotbal včera vpodvečer v Malšovicích hrál, však bylo i hořké.

Nikdo nechápal, proč v minulé sezoně, kdy se pod lízátky kopala první liga a na zápasy chodilo pravidelně kolem pěti tisíc diváků, nebyl
s občerstvením problém. V neděli přišly čtyři tisíce (což je na druhou ligu skvělé číslo), přesto nastala blamáž. Služba pro fanoušky nefungovala.